Czytających: 2205

LDJ, LDJM: Plan wykonany, sześć punktów dla Polonii

Niedziela, 25 marca 2012, 16:10
Aktualizacja: 16:17
Komplet punktów zostaje w Świdnicy. W 18. kolejce Ligi Dolnośląskiej Juniorów i Juniorów Młodszych drużyny prowadzone przez Piotra Araszczuka pewnie rozprawiły się ze swoimi rówieśnikami broniącymi barw Karkonoszy Jelenia Góra. Juniorzy starsi wygrali 4:0, juniorzy młodsi ograli przeciwników w wymiarze 9:1.

Od początku spotkania biało-zieloni juniorzy starsi ruszyli do zdecydowanych ataków, a na efekt czekaliśmy do 12. minuty. Podczas dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Luber pakując piłkę do siatki. W 22. minucie było już 2:0, w środku pola futbolówkę przejął Klimczak podbiegł kilka metrów i uderzeniem z dystansu pokonał bramkarza przyjezdnych. Tuż po zmianie stron w 48. minucie Rodak był faulowany poza szesnastką przez golkipera Karkonoszy, przeciwnik ujrzał czerwony kartonik, a zastąpić między słupkami musiał go zawodnik z pola. W 70. minucie rezultat podwyższył Klimczak zamykając akcję Czocha. Wynik ustalił w 83. minucie Wirchniański. Gdyby nie źle wyregulowane celownik nasze zwycięstwo mogłoby być jeszcze bardziej okazałe.

W tym spotkaniu najważniejsze były 3 punkty i ten cel udało nam się zrealizować. Przed nami dwa bardzo ważne mecze – wyjazd z MKS-em Oława i potyczka u siebie z FC Academy Wrocław – wyznał Piotr Araszczuk, trener Polonii Świdnica.

Polonia Świdnica (LDJ) – Karkonosze Jelenia Góra (LDJ) 4:0 (2:0)

Polonia: Stitou, Iwan (60’ Rosiak), Luber, Pikos, Krzykalski (81’ Stec), Borowy (72’ Sławiński), Czoch, Wirchniański, Morawski, Rodak (81’ Włostowski), Klimczak

Spotkanie juniorów młodszych rozpoczęło się od nieprzyjemnego incydentu. Po mocnym strzale Towarnickiego, bramkarz Karkonoszy doznał złamania palca dłoni i musiał opuścić boisko. Festiwal strzelecki rozpoczęliśmy w 10. minucie, kiedy to strzałem głową futbolówkę w bramce umieścił Dyszy. Do przerwy biało-zieloni zdołali pokonać jeszcze golkipera miejscowych trzykrotnie – Towarnicki, Wierzyk i Turzański. Po zmianie stron trwało ostrzeliwanie bramki jeleniogórskiej, dwa gole dołożył jeszcze Towarnicki, dwa trafienia zaliczył Myrta, wpisać na listę strzelców udało się także Dyszemu, który zdobył swojego drugiego gola w tym pojedynku. Honorowe trafienie dla przyjezdnych zdobył Nowogrodzki.

Łatwo i przyjemnie, cieszymy się z tak okazałego zwycięstwa – wyznał krótko Piotr Araszczuk.

Polonia Świdnica (LDJM) – Karkonosze Jelenia Góra (LDJM) 9:1 (4:0)

Polonia: Oruba, Solarz (61’ Urban), Jarosz, Dyszy, Machowski, Mleczko (41’ Fiedler, 76’ Ziobrowski), Tadrzak, Turzański, Wierzyk (50’ Maruszak), Myrta, Towarnicki