Niedziela, 31 maja
Imieniny: Anieli, Petroneli
Czytających: 214
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Planistycznie w Żarowie

Wiadomości: Gmina Żarów
Poniedziałek, 16 kwietnia 2012, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: red
Fot. użyczone
Uchwały planistyczne zdominowały ostatnią sesję Rady Miejskiej w Żarowie

W sumie żarowscy radni na sesji, która odbyła się w czwartek 12 kwietnia obradowali nad sześcioma uchwałami dotyczącymi miejscowego planu zagospodarowania.
A sama sesja została zwołana specjalnie w tym tygodniu, z uwagi na to, że w przypadku kilku uchwał chodziło o mieszkańców, którzy chcą ubiegać się o środki zewnętrzne.
– Żarowscy radni z pełnym zrozumieniem pokazali, że dla jednego-dwóch przypadków, w których chodzi o dobro mieszkańców, potrafią się zmobilizować. Trzy uchwały dotyczyły zmian w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego, na wnioski mieszkańców, którzy uruchamiając bądź kontynuując swoją działalność, chcą starać się o środki zewnętrzne. A co za tym idzie terminowo muszą złożyć wnioski o takie dofinansowanie. Stąd takie wyjątkowe zwołanie posiedzenia Rady Miejskiej – wyjaśnia burmistrz Żarowa Leszek Michalak. Chodziło m.in. o zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego terenów położonych w obrębie wsi Wierzbna oraz zmian zapisów dotyczących przeznaczenia nieruchomości we wsi Kruków i Mrowiny.

Dzięki jednogłośnej, pozytywnej decyzji żarowskich radnych jeszcze w tym tygodniu mieszkańcy będą mogli złożyć wnioski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group