Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Plany na nowy rok

Czwartek, 28 stycznia 2016, 6:40
Autor: opr.red.
Żarów: Plany na nowy rok
Fot. www.um.zarow.pl
Dobra sytuacja finansowa gminy, skutecznie pozyskiwane środki ze źródeł zewnętrznych, wiele inwestycji drogowych, mieszkaniowych, sportowych oraz kulturalnych i wreszcie mnóstwo społecznego zaangażowania w liczne przedsięwzięcia na rzecz mieszkańców.

To był dobry rok dla gminy Żarów. O efektach pracy minionego roku z samorządowcami, parlamentarzystami, dyrektorami, prezesami i kierownikami gminnych jednostek, przedsiębiorstw i zakładów oraz mieszkańcami gminy Żarów mówił podczas spotkania noworocznego w piątek, 22 stycznia burmistrz Leszek Michalak.

- Miniony rok to kontynuacja dalszego konsekwentnego rozwoju gminy Żarów. To podejmowanie strategicznych decyzji dotyczących unijnych projektów, pozyskiwanie dodatkowych środków finansowych, coraz mniejsze zadłużenie i coraz większe dochody gminy. Wiele udało się zrealizować, ale jeszcze wiele jest do zrealizowania. Nasze wsie czekają na kolejną odnowę, świetlice wiejskie na remonty i doposażenia, drogi na modernizacje, a budynki na rewitalizację. To bardzo ambitny plan, który z pewnością będzie realizowany w każdym następnym roku. Co przyniesie Nowy Rok? Liczę na to, że kolejne zmiany, ale tylko na lepsze. Dziś gmina Żarów postrzegana jest jako dynamicznie rozwijający się ośrodek przemysłowy. Miasto i wsie zmieniają swój wygląd, przybywają nowi mieszkańcy, powstają nowe firmy i zakłady, które zapewniają kolejne miejsce pracy. I tego chciałbym życzyć naszej gminie na następne lata. Dalszego rozkwitu i rozwoju. Aby każdy z nas był dumny, że jest mieszkańcem tej gminy... - podsumował podczas spotkania burmistrz Leszek Michalak.

Gołym okiem widać, że Żarów bardzo się zmienił. To efekt realizacji wielu inwestycji, które finansowane są z budżetu gminy i pozyskiwanych środków unijnych. Do tych najważniejszych z pewnością należy budowa żarowskiego basenu, remont sali widowiskowo-sportowej, zakup nowoczesnego samochodu strażackiego, remont kaplicy cmentarnej, zakup trybun i ogrodzenia na stadionie miejskim, remonty dróg, budowa chodników czy poszerzenie granic miasta.

Tegoroczne zamierzenia związane są również z pozyskaniem kolejnych środków finansowych na najważniejsze zadania inwestycyjne. Będzie to termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Żarowie, budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego, budowa nowych chodników i ścieżek rowerowych, rewitalizacja zniszczonych budynków mieszkalnych, kompleksowa przebudowa starych ulic miasta, budowa nowych dróg, przebudowa ulicy Dworcowej w Żarowie, budowa kanalizacji w Łażanach i Mrowinach, doposażenie świetlic wiejskich, kolejny wóz bojowy dla strażaków czy rozbudowa Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group