Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 702
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Plenerowa biblioteka

Czwartek, 26 maja 2022, 17:08
Autor: red
Marcinowice: Plenerowa biblioteka
Fot. UG Marcinowice
Plenerowa biblioteczka stanęła w Marcinowicach.

To projekt przygotowany przez Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Marcinowicach, a jego główny cel to rozwijanie w mieszkańcach zamiłowania do czytelnictwa. Bookcrossing to coraz bardziej popularna forma nieodpłatnego przekazywania książek, tak aby kolejna osoba mogła je przeczytać i przekazać dalej.

Książki umieszczone w biblioteczce można wypożyczyć do domu, mile widziane jest także zostawienie w budce ciekawego tytułu ze swojego księgozbioru.

– Nieprzypadkowe jest miejsce, w którym stanęła biblioteczka – ulica Tuwima, stąd właśnie motyw lokomotywy ciągnącej wagon z książkami nawiązujący do znanego wszystkim wiersza polskiego poety. Mamy nadzieję, że nasz pomysł spotka się z dobrym przyjęciem mieszkańców, a z biblioteczki będą korzystały zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. – mówi dyrektor Centrum Kultury Dawid Sobczyk. – Pierwsze reakcje pozytywnie nas zaskoczyły. W pierwszym dniu funkcjonowania, biblioteczka zapełniła się po brzegi nowościami wydawniczymi, które przekazali mieszkańcy naszej gminy – dodaje.

Biblioteczka plenerowa zlokalizowana jest przy Urzędzie Gminy w Marcinowicach, ulica Tuwima 2. Książki można wypożyczać i przynosić przez cały czas, niezależnie od dnia i godziny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group