Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 917
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pływacy Svidy po pierwszym treningu z olimpijczykiem

Czwartek, 18 sierpnia 2011, 16:27
Aktualizacja: 0:49
Autor: MDvR
Świdnica: Pływacy Svidy po pierwszym treningu z olimpijczykiem
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Młodzi pływacy Svidy Świdnica odbyli dziś pierwszy trening z olimpijczykiem z Barcelony, brązowym medalistą Mistrzostw Świata z Majorki Piotrem Albińskim.

Piotr Albiński, trener pływania kl. I, stowarzyszony w Polskim Związku Pływackim oraz w American Swimming Coaches Association, trener olimpijki z Pekinu 2008r. (Agata Korc). Jako zawodnik brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku. Ponadto jest brązowym medalistą Mistrzostw Świata w pływaniu z 1993 roku. Dodatkowo jest 25-krotnym mistrzem Polski seniorów, jako trener pracował w następujących klubach: WKS Śląsk, Kalura Sport – Cefalu (Włochy), Sea Lions Heidelberg (Niemcy), Nuoto Tolentino (Włochy), AZS-AWF Wrocław i znów WKS Śląsk.

Piotr Albiński, to sportowiec z bardzo dużym doświadczeniem, zarówno jako zawodnik, jak i jako trener. Jego wyniki i to gdzie pracował mówią same za siebie. Szkoda byłoby nie skorzystać z tej wiedzy. Dziś nasi młodzi pływacy odbywają pierwszy trening z olimpijczykiem z Barcelony, Piotr Albiński ma być trenerem wspomagającym, od września planowane jest jedno spotkanie w tygodniu, w każdą sobotę. Dodatkowo chcielibyśmy przeprowadzić szkolenie dla nauczycieli wychowania fizycznego, aby każdy zainteresowany mógł podnieść swoje kwalifikacje z dziedziny pływania – wyznaje Wojciech Kielka, prezes Svidy Świdnica.

Jest to dla mnie wielka radość widzieć, jaką radość z pływania czerpią ci młodzi sportowcy. Widać zaangażowanie, potrzebna jest systematyczna praca, a wyniki przyjdą same – wyznaje Piotr Albiński. Zapytaliśmy też trenera, co z perspektywy czasu wydaje się trudniejsze – kariera zawodnicza, czy trenerska. – Kiedy byłem zawodnikiem wydawało mi się, że nie ma nic łatwiejszego niż trenowanie innych pływaków. Byłem w błędzie. Kiedy jest się zawodnikiem myśli się tylko o swoim rezultacie, trener jest odpowiedzialny za całą grupę, satysfakcja jest ogromna zarówno tu, jak i tu – dodaje Piotr Albiński.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group