Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 1101
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Pływacy w natarciu

Czwartek, 7 marca 2024, 11:52
Aktualizacja: 11:52
Autor: red
Żarów: Pływacy w natarciu
Fot. Gmina Świdnica
5 marca Żarów gościł w swoim kompleksie wodnym młodych adeptów pływania, którzy zjechali ze strefy wałbrzyskiej na coroczny półfinał wojewódzki drużynowych zawodów pływackich Szkolnego Związku Sportowego. Liczna reprezentacja Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym, bazując na uczniach klasy sportowej ukierunkowanej na triathlon uzyskała wspaniałe wyniki i awanse do finału wojewódzkiego.

Pierwsze na starcie stanęły reprezentantki klas 4-6 w ramach Igrzysk Dzieci, w składzie : Leyla Kuliczkowska, Aleksandra Wajdzik, Hanna Wiśniewska, Julia Bawoł, Zuzanna Wójcik i Amelia Mróz zajmując drugie miejsce, a tym samym awansując do finału wojewódzkiego, który już 19 marca we wrocławskiej ,,Orbicie”. Wpływ na to miały, oprócz rezultatu sztafety 6x25m, indywidualne wyniki startu dziewcząt:

Leyla Kuliczkowska – 2 miejsce w stylu motylkowym na dystansie 25m;
Julia Bawoł – 3 miejsce w stylu grzbietowym na dystansie 50m;
Hanna Wiśniewska – 2 miejsce w stylu klasycznym na dystansie 50m.
Reprezentacja chłopców w tej samej kategorii, w składzie : Franciszek Kaczmarczyk, Michał Łysiak, Ksawery Sobaszek, Filip Bujdasz, Eryk Wolak i Franciszek Walus po zaciętej walce uplasowali się na czwartym miejscu.

W rywalizacji klas : 7-8 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewczęta, w składzie : Julia Rokicka, Julia Rychel, Aleksandra Szpytma, Gabriela Hołdys, Lena Cech i Natalia Polaczek wygrały sztafetową rywalizację (6x50m), a po startach indywidualnych wróciły na tarczy z workiem medali:

Julia Rokicka – 2 miejsce w stylu klasycznym na dystansie 100m;
Julia Rychel – 3 miejsce w stylu klasycznym na dystansie 100m;
Aleksandra Szpytma – 2 miejsce w stylu motylkowym na dystansie 50m;
Lena Cech – 3 miejsce w stylu dowolnym na dystansie 100m;
Natalia Polaczek – 2 miejsce w stylu dowolnym na dystansie 100m;
Gabriela Hołdys – 1 miejsce w stylu dowolnym na dystansie 100m.
Chłopcy, startując w składzie: Jan Olszewski, Maciej Cisek, Adam Andrzejewski, Kacper Rączkowski, Maciej Sura i Aleksander Ptak zajęli w walce o drużynową nominację do finału wojewódzkiego drugie miejsce, na co niewątpliwy wpływ miały ich indywidualne sukcesy:

Adam Andrzejewski – 2 miejsce w stylu dowolnym na dystansie 100m;
Aleksander Ptak – 3 miejsce w stylu dowolnym na dystansie 100m;
Maciej Cisek – 2 miejsce w stylu klasycznym na dystansie 100m;
Kacper Rączkowski – 3 miejsce w stylu motylkowym na dystansie 50m;
Jan Olszewski – 2 miejsce w stylu motylkowym na dystansie 50m;
Maciej Sura - 1 miejsce w stylu grzbietowym na dystansie 100m.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group