Czytających: 1472

Żarów: Pływacy w natarciu

Czwartek, 7 marca 2024, 11:52
Aktualizacja: 11:52
5 marca Żarów gościł w swoim kompleksie wodnym młodych adeptów pływania, którzy zjechali ze strefy wałbrzyskiej na coroczny półfinał wojewódzki drużynowych zawodów pływackich Szkolnego Związku Sportowego. Liczna reprezentacja Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym, bazując na uczniach klasy sportowej ukierunkowanej na triathlon uzyskała wspaniałe wyniki i awanse do finału wojewódzkiego.

Pierwsze na starcie stanęły reprezentantki klas 4-6 w ramach Igrzysk Dzieci, w składzie : Leyla Kuliczkowska, Aleksandra Wajdzik, Hanna Wiśniewska, Julia Bawoł, Zuzanna Wójcik i Amelia Mróz zajmując drugie miejsce, a tym samym awansując do finału wojewódzkiego, który już 19 marca we wrocławskiej ,,Orbicie”. Wpływ na to miały, oprócz rezultatu sztafety 6x25m, indywidualne wyniki startu dziewcząt:

Leyla Kuliczkowska – 2 miejsce w stylu motylkowym na dystansie 25m;
Julia Bawoł – 3 miejsce w stylu grzbietowym na dystansie 50m;
Hanna Wiśniewska – 2 miejsce w stylu klasycznym na dystansie 50m.
Reprezentacja chłopców w tej samej kategorii, w składzie : Franciszek Kaczmarczyk, Michał Łysiak, Ksawery Sobaszek, Filip Bujdasz, Eryk Wolak i Franciszek Walus po zaciętej walce uplasowali się na czwartym miejscu.

W rywalizacji klas : 7-8 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewczęta, w składzie : Julia Rokicka, Julia Rychel, Aleksandra Szpytma, Gabriela Hołdys, Lena Cech i Natalia Polaczek wygrały sztafetową rywalizację (6x50m), a po startach indywidualnych wróciły na tarczy z workiem medali:

Julia Rokicka – 2 miejsce w stylu klasycznym na dystansie 100m;
Julia Rychel – 3 miejsce w stylu klasycznym na dystansie 100m;
Aleksandra Szpytma – 2 miejsce w stylu motylkowym na dystansie 50m;
Lena Cech – 3 miejsce w stylu dowolnym na dystansie 100m;
Natalia Polaczek – 2 miejsce w stylu dowolnym na dystansie 100m;
Gabriela Hołdys – 1 miejsce w stylu dowolnym na dystansie 100m.
Chłopcy, startując w składzie: Jan Olszewski, Maciej Cisek, Adam Andrzejewski, Kacper Rączkowski, Maciej Sura i Aleksander Ptak zajęli w walce o drużynową nominację do finału wojewódzkiego drugie miejsce, na co niewątpliwy wpływ miały ich indywidualne sukcesy: