Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1041
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Po apelu pacjentów przystanki zastępcze w nowych miejscach

Środa, 19 stycznia 2011, 15:01
Aktualizacja: 15:06
Autor: red.
Świdnica: Po apelu pacjentów przystanki zastępcze w nowych miejscach
Fot. UM Świdnica
W nowe miejsce przeniesiono przystanki zastępcze (funkcjonujące w związku z wyłączeniem z ruchu fragmentu ul. Wałbrzyskiej). – Decyzję podjęto w odpowiedzi na apel pacjentów i pracowników szpitala Latawiec, by zmniejszyć uciążliwości – wyjaśnia Stefan Augustyn, rzecznik prasowy magistratu.

Wyłączone zostały z ruchu przystanki: Wałbrzyska/Kusocińskiego, Korczaka, Leśna. Zamiast nich działają przystanki zastępcze zlokalizowane przy ul. Leśnej na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Główną i Wrzosową. Prócz tego nadal obowiązują wytyczone objazdy dla kierowców samochodów – ul. Korczaka i Leśną.

– Zarządca drogi, czyli Dolnośląska Służba Dróg i Kolei przed rozpoczęciem remontu ul. Wałbrzyskiej musi wyłonić wykonawcę. Biorąc pod uwagę zakres prac, to z objazdami będziemy mieli do czynienia niestety przez kilka najbliższych miesięcy – mówi Maciej Gleba, dyrektor Departamentu Komunikacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Mowa o ponad 176-metrowym odcinku (pierwotnie 125 m), który jest w fatalnym stanie. Fragment ulicy Wałbrzyskiej przejdzie gruntowny remont wraz z przygotowaniem nowej podbudowy drogi. Przed rokiem doszło do podobnej sytuacji – zamknięcia drogi.

- Już wtedy, gdy jeszcze miasto pełniło rolę zarządcy dróg wojewódzkich, Świdnica zwracała uwagę, że ul. Wałbrzyska wymaga gruntownego remontu, a nie tylko doraźnego - zaznacza Stefan Augustyn. - Była okazja do przeprowadzenia prac, ponieważ w rejonie tym prace przeprowadzał zakład gazowniczy. Władze województwa nie były jednak zainteresowane finansowaniem tego przedsięwzięcia, mimo że miasto deklarowało udział finansowy, który wspólnie z zakładem gazowniczym, przekraczał 70 proc. kosztów. Obecne prace sfinansuje zarządca drogi wojewódzkiej.

Zobacz także:
* Zimowe łatanie zamkniętej Wałbrzyskiej - wtorek, 11 stycznia,
* Dziura przy dziurze, czyli slalomem po wojewódzkich szosach - czwartek, 13 stycznia – tu m.in. o planowanym remoncie ul. Wałbrzyskiej,
* Rewolucja w ruchu miejskim, ciężarówki nad Zalewem - piątek, 14 stycznia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group