Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Po Dniach Świebodzic

Wtorek, 20 września 2022, 17:21
Autor: red
Świebodzice: Po Dniach Świebodzic
Fot. UM Świebodzice
Weekend w naszym mieście upłynął przy dźwiękach dobrej muzyki, zabawy i dużej dawce emocji sportowych. Po kilkuletniej przerwie związanej z pandemią oraz ograniczonym budżetem na promocję miasta, a tym samym organizację imprez powróciły do kalendarza miejskiego Dni Świebodzic, których organizatorem było w tym roku Miasto Świebodzice.

Ogromną dawkę pozytywnych emocji przekazały w pierwszym dniu święta naszego miasta szkoły i przedszkola oraz organizacje pozarządowe, kluby sportowe, które uczestniczyły w barwnym korowodzie przy dźwiękach muzyki. Korowód odbył się na terenie stadionu. W radosnym przemarszu wzięli udział także dyrektorzy placówek oraz nauczyciele ubrani w barwne stroje, trzymając w rękach transparenty oraz flagi. Podsumowaniem korowodu było wykonanie pamiątkowego zdjęcia przed sceną. Następnie rozpoczął się blok występów artystycznych szkół i przedszkoli i tu należy podkreślić, że placówki oświatowe stanęły na wysokości zadania, zaprezentowały niesamowity pokaz talentów wokalnych oraz tanecznych. Młodzi artyści byli nagradzani gromkimi brawami jak również występująca na scenie Asia Siwarska.

Z myślą o młodzieży zaprezentowana została także na scenie olbrzymia dawka muzyki hip hop, funk, soul oraz reggae, to tzw. muzyczny set. Zaraz po tym wystąpił zespół Kartki z Rejonu oraz Nullizmatyk, który porwał do zabawy także starszą część publiczności. Jednym z członków zespołu jest Świebodziczanin Marek Chrobak. Tuż przed Gwiazdą wieczoru wszystkich uczestników imprezy powitał Burmistrz naszego Miasta Paweł Ozga, który podziękował Mieszkańcom za liczną frekwencję na obchodach naszego miasta oraz za świetną zabawę. Burmistrz zapowiedział Gwiazdę muzyki reegae Mesajah, wręczając na ręce wykonawcy kosz ze słodyczami ufundowany przez lokalną firmę ZPC Śnieżka S.A. Burmistrzowi towarzyszyli: Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, Radny Rady Miejskiej Janusz Kościukiewicz, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Beata Rejek, Prezes ZGK Świebodzice Spółka z o.o. Sławomir Sprawka, Prezes ZWiK Świebodzice Spółka z o.o. Grzegorz Cabanek, Prezes OSiR Świebodzice Spółka z o.o. Jarosław Pizuński oraz Dyrektorzy placówek oświatowych. Zaraz po godz. 20:00 publiczność porwał do zabawy Mesajah, który nagradzany był okrzykami radości oraz bisami. Na podsumowanie pierwszego dnia odbyła się także dyskoteka Open Air.

Niedzielę z wielkim przytupem rozpoczęli seniorzy z Klubu Senior + oraz Zespół Melodia działający przy Stowarzyszeniu Senior Aktywny Obywatel. Nasi kochani Seniorzy zaprezentowali przedstawienie pn. Rzepka, które rozbawiło publiczność do łez. Następnie Seniorzy dali świetny pokaz twórczości wokalnej i tanecznej, nadzorowała ich Agata Koperska Kierownik Klubu Senior + oraz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Robert Sysa. Kolejni na scenie wystąpili seniorzy z Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów wraz z Aleksandrem Jermakowem. To był także bardzo interesujący występ, który rozgrzał świebodzicką publiczność.

Swoich fanów pod sceną zgromadził występ Jacka Świderskiego oraz Wojciecha i Marka Grzebnych, koncert nosił nazwę, „Muzyka z Krainy Łagodności”.

Tuż przed Gwiazdą wieczoru wystąpił lokalny zespół szantowy Najlepszy Tim, który dał bardzo profesjonalny koncert okraszony dobrą dawką humoru. Panowie śpiewali na przemian żartując, nawiązując bardzo dobry kontakt z publicznością. Wśród członków zespołu byli m.in. przedsiębiorcy Szefowie Świebodzickich firm Ryszard Satyła, Sławomir Satyła oraz Jerzy Bednarz. Występ oklaskiwali liczni fani, w tym rodzina i przyjaciele.

Pomimo deszczowej pogody na scenie wystąpiła Gwiazda wieczoru Zespół Sound'N'Grace, którą powitał na scenie Burmistrz Miasta Paweł Ozga, wręczając artystom kosz wypełniony słodyczami, ufundowany także przez firmę ZPC Snieżka S.A. Burmistrz podziękował Mieszkańcom za dwa dni świetnej zabawy, życzył Świebodziczanom wszystkiego co najlepsze. W drugim dniu imprezy uczestniczył także Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański.

Należy pokreślić, że przy organizacji Dni Świebodzic nie zapomnieliśmy o chorym serduszku Antosia Sobeckiego. Z tej okazji w pierwszym dniu zorganizowane zostały przez Macieja Więcka Mistrzostwa Świebodzic w Wyciskaniu Sztangi Leżąc przy odkrytym kąpielisku. I to był wspaniały pokaz pomocy oraz dobrych serc. Z kolei w drugim dniu o sportowe emocje zadbał Tomasz Meges, z Klubu Sportowego Due Soccer. W turnieju piłki nożnej wzięło udział 9 drużyn. Każdy uczestnik otrzymał medal a zwycięzcy puchary. Nagrody wręczał Burmistrz Miasta Paweł Ozga. W akcję pomocy Antosiowi włączyły się także dziewczyny ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Świebodzicach, które prezentowały piękne prace podopiecznych, tym samym zasilając pomoc dla chłopca. Panie nauczycielki z Zespołu Szkół wraz Dyrektor Magdaleną Pawiłojć także dorzuciły swoją cegiełkę, malując pięknie buzie dzieci. Na imprezie obecny był także bohater Antoś Sobecki oraz jego rodzice, którzy sprzedawali pyszne słodkie wypieki. Tradycyjnie odwiedzający Dni Świebodzic mogli zakupić dobre posiłki i napoje w bufecie, a najmłodsi bawili się w wesołym miasteczku.

Pomocy technicznej udzieliły Spółki: ZGK, ZWiK i OSiR. Dni Świebodzic przebiegły radośnie i bezpiecznie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group