Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 583
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: Po dożynkach w Imbramowicach

Poniedziałek, 11 września 2023, 13:50
Aktualizacja: 14:51
Autor: red
Imbramowice: Po dożynkach w Imbramowicach
Fot. UM Żarów
Było gorąco – dosłownie i w przenośni. Gospodarze uroczystości Sołectwo Imbramowice, mieszkańcy Tarnawy oraz KGW Imbramowice spisali się na medal i zadbali, by wszyscy goście czuli się komfortowo na dożynkach gminnych w Imbramowicach.

Święto plonów rozpoczęła msza święta dziękczynna w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Imbramowicach podczas której poświęcono dożynkowe wieńce, kosze owoców i warzyw oraz bochny chleba, a także podziękowano rolnikom za tegoroczne plony. Nie zabrakło oczywiście barwnego dożynkowego korowodu i symbolicznego podzielenia chleba, którego dokonali burmistrz Leszek Michalak wraz z parlamentarzystami: posłem RP Michałem Dworczykiem, posłem RP Ireneuszem Zyska, posłem RP Markiem Dyduchem i wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego Grzegorzem Macko, oczywiście w asyście naszych starostów dożynkowych Karoliny Ożgi i Krzysztofa Ciastonia.

Zgromadzonej publiczności bardzo podobało się także widowisko obrzędowe „Misterium Chleba” oddające dożynkowy klimat. Program artystyczny w wykonaniu Ludowo-Estradowego Zespołu Mokrzeszów zaprezentowany został z licznymi biesiadnymi przyśpiewkami. Po występie można było wysłuchać naszych zespołów lokalnych.

Gwiazdą tegorocznych dożynek gminnych był Czadoman, który oczarował i poderwał do tańca publiczność. Śpiewaliśmy i tańczyliśmy razem z Czadomanem. To był niesamowity koncert.

Za ciężką pracę, wysiłek, a przede wszystkim wielkie zaangażowanie wszystkim sołectwom podziękowania złożyli burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Przemysław Sikora i sekretarz gminy Sylwia Pawlik.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group