Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Po dożynkach w Jaworzynie

Wtorek, 31 sierpnia 2021, 9:00
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Po dożynkach w Jaworzynie
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Wspaniałe stoiska przygotowane przez sołectwa, pomysłowe dekoracje, mnóstwo pysznego jedzenia i dobrej zabawy. Za nami dożynki gminne, które w tym roku odbywały się na stadionie miejskim w Jaworzynie Śląskiej.

Impreza rozpoczęła się od uroczystej mszy świętej dziękczynnej za zebrane plony. Starosta dożynek Radosław Mentel i starościna - Dorota Domaradzka na ręce burmistrza Jaworzyny Śląskiej Grzegorza Grzegorzewicza oraz jego zastępczyni Justyny Chrebeli przekazali symboliczny bochen chleba.

Po części oficjalnej rozpoczął się program artystyczno-rozrywkowy. Na scenie pojawiły się zespoły „Jaworzynianie” i „Goczałkowianie”. W międzyczasie rozegrano tradycyjny Turniej Wsi, w którym pierwsze miejsce zajęły ex aequo sołectwa Piotrowice Świdnickie oraz Pastuchów. Na drugim miejscu uplasowało się sołectwo Witków, a trzecie miejsce zajęły sołectwa Milikowice oraz Nowice.

W trakcie dożynek dokonano także oceny stoisk oraz wystawionych na nich potraw. Uznanie komisji konkursowej zdobyły: babeczka warzywna (Bolesławice), zupa gulaszowa (Bagieniec), serek biały (Tomkowa), zupa czosnkowa (Nowice) i chinkali (Piotrowice Świdnickie).

Najładniejsze stoisko dożynkowe, według komisji oceniającej, przygotowało sołectwo Pastuchów, przed Milikowicami (II miejsce) i Starym Jaworowem (III miejsce). Wszystkie nagrodzone sołectwa otrzymały nagrody finansowe ufundowane przez Gminę Jaworzyna Śląska oraz SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej.

W trakcie trwania dożynek można było także spisać się w Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań oraz zaszczepić jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson przeciw COVID-19.

O godzinie 18:00 na dożynkowej scenie zaprezentowała się Lady Folk. Dożynki zakończyły się zabawą taneczną, która trwała do północy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group