Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 998
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Po feriach...

Sobota, 22 lutego 2020, 11:05
Aktualizacja: 11:06
Autor: red
Gmina Żarów: Po feriach...
Fot. UM Żarów
Ani się obejrzeliśmy, jak zakończyły się tegoroczne ferie zimowe. Choć pogoda za oknem była mało zimowa, żarowskie gminne placówki kulturalne przygotowały dla dzieci i młodzieży wiele atrakcji.

Wiadomości: Sport, turystyka, wypoczynek
Zdjęcie Artykułu
Ferie, ferie i… po feriach
Opublikowano: 21-02-2020
Ani się obejrzeliśmy, jak zakończyły się tegoroczne ferie zimowe. Choć pogoda za oknem była mało zimowa, gminne placówki kulturalne przygotowały dla dzieci i młodzieży wiele atrakcji.

Nie można było narzekać na nudę. Zajęcia dla dzieci prowadzone przez Gminne Centrum Kultury i Sportu, bibliotekę, Fundację Inicjatywa B, stowarzyszenia wiejskie oraz radnych, sołtysów i Rady Sołeckie cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Najmłodsi mieszkańcy Wierzbnej poznawali zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się, jak należy zachować się podczas pożaru, co mają robić, kiedy są świadkami wypadku na drodze albo kiedy ktoś zasłabnie na ulicy. Podczas ferii zimowych w Wierzbnej odbyły się także warsztaty kulinarne, w trakcie których, pod czujnym okiem organizatorów oraz rodziców i opiekunów, dzieci przygotowywały pizzę. Zajęcia plastyczne dla najmłodszych poprowadziła Paulina Denker-Jarosz.

Stowarzyszenie „Nasze Dzieci-Wspólna Szkoła” w Zastrużu zorganizowało na czas ferii zimowych półkolonie, w których uczestniczyło 45 dzieci z gminy Żarów. Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji. Wśród nich były zajęcia sportowe, wyjazdy na basen i oczywiście, jak przystało na zimowy wypoczynek, wspólne zabawy na śniegu.

Choć nie było śniegu za oknem, dzieci zamieniły Gminne Centrum Kultury i Sportu w prawdziwą, bajkową Krainę Lodu. Były bitwy na śnieżki, lepienie bałwanów, tworzenie śnieżnych ozdób czy dekorowanie zimowych ciasteczek. Pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Sportu przygotowali dla uczestników warsztatów całe mnóstwo przygód i niespodzianek.

Maraton filmów animowanych, warsztaty kuglarskie, żarowskie gry bez prądu, zajęcia z grafiki komputerowej i nauka robienia karmników dla ptaków. Ferie z Fundacją Inicjatywa B też były pełne ciekawych zajęć.

Kto powiedział, że ferie spędzane w mieście muszą być nudne? Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy przekonali się, że wcale tak nie jest. Radni Rady Miejskiej, sołtysi oraz Rady Sołeckie zorganizowali podczas ferii zimowych wiele atrakcyjnych zajęć.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group