Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 1371
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Po Festiwalu Dobroczynności

Poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 13:04
Autor: red
Strzegom: Po Festiwalu Dobroczynności
Fot. UM Strzegom
Za nami wspaniały 3–dniowy "Strzegomski Festiwal Dobroczynności" (22–24.04), który udowodnił, że mieszkańcy całej gminy Strzegom mają wielkie serca i ogromne pokłady empatii.

Na wszystkich uczestników czekało mnóstwo atrakcji: 24-godzinny bieg prof. Jana Chmury z udziałem zaproszonych gości, spektakl na podstawie bajki "Amelka i 9 wyzwań, "VIII Maraton Zumba Love", pokazy strażackie, policyjne, aut klasycznych, dmuchańce, animacje dla dzieci i wiele, wiele innych.

Warto wspomnieć, że w ciągu 24-godzinnego biegu na górnej płycie stadionu OSiR wzięło udział 429 biegaczy, którzy przebiegli w sumie 2157 km. Pomysłodawca imprezy biegowej - prof. Jan Chmura pokonał w sumie 58 km, czyli dystans 1 maratonu plus ok. 15 km. Z kolei w niedzielnym maratonie Zumby, który miał miejsce w sali sportowej w Goczałkowie, uczestniczyło ok. 400 osób.

- Dziękujemy wszystkim instytucjom, organizacjom społecznym, służbom mundurowym, sponsorom i osobom prywatnym za wielką pracę i zaangażowanie, tak by to bezprecedensowe wydarzenie w naszej gminie odniosło wielki sukces. To było ogromne wyzwanie logistyczne, które udało się zrealizować z Waszą pomocą. Wszystkim należą się ogromne brawa!!!! - podkreślają burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta i jego zastępca - Tomasz Marczak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group