Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1348
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Po jarmarku w Świebodzicach

Wtorek, 19 grudnia 2023, 13:09
Autor: red
Świebodzice: Po jarmarku w Świebodzicach
Fot. UM Świebodzice
Trzydniowy Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Burmistrza Miasta Pawła Ozgę, Miasto Świebodzice oraz ZGK Świebodzice Spółkę z o.o. został bardzo dobrze przyjęty przez mieszkańców Świebodzic, okolic oraz wystawców.

W dniach 15-17 grudnia (piątek-niedziela) przy Ratuszu ustawionych zostało 12 domków drewnianych jarmarcznych, a w nich sprzedawali swój świąteczny asortyment wystawcy prezentując rękodzieło, różne przysmaki, stroiki, grzaniec, zimową herbatę.
Należy podkreślić, że podczas całego Jarmarku w jednym z domków sprzedawały piękny świąteczny asortyment wszystkie szkoły i przedszkola. Przez trzy dni prowadzona także była charytatywna sprzedaż pięknych, kolorowych pluszaków dla Antosia Sobeckiego przez Klub Senior +, w piątek wystawił swój asortyment Środowiskowy Dom Samopomocy, w sobotę dołączyła do nas akcja pomocowa zorganizowana przez Panią Agatę Plutę dla Agatki Salamon, a w niedzielę Miejska Biblioteka Publiczna.

Otwarcie Jarmarku było uroczyste, odbyło się punktualnie w piątek o godz. 16:00. Wszystkich zgromadzonych serdecznie powitał Burmistrz Miasta Paweł Ozga, dziękując Mieszkańcom za liczne przybycie, świetną atmosferę. Burmistrz złożył Świebodziczanom serdeczne życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, spokojnych, pełnych radości, miłości i zdrowia. Zaraz po tym Bożego Błogosławieństwa dokonał Dziekan Dekanatu Świebodzickiego Ksiądz Proboszcz Józef Siemasz. Następnie Dowódca Szczepu Harcerskiego Imago Adam Pisarek przekazał Burmistrzowi Betlejemskie Światełko Pokoju, które staje się jednym z najważniejszych symboli pokoju i braterstwa, inspirując ludzi do jedności i zrozumienia, nawet w najtrudniejszych czasach. Jego płomień niesie nadzieję, a tradycja jego podróży stanowi potężne świadectwo pojednania między narodami. Burmistrz Miasta wyraził słowa podziękowania za ten piękny, miły gest. Dużą niespodzianką była także piękna, duża bombka domek, która zdobi nasze miasto, jej odpalenie wprawiało uczestników Jarmarku w zachwyt.

Należy podkreślić, że w Jarmarku uczestniczyli także: Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, Sekretarz Miasta Sabina Cebula, Przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego Urszula Kruczek, wszyscy Dyrektorzy szkół i przedszkoli, Prezesi i Dyrektorzy Spółek miejskich oraz jednostek organizacyjnych, Radni Rady Miejskiej, Radni Powiatowi, Szefowa Świebodzickiej Rady Seniorów Antonina Nowacka, Dziekan Dekanatu Świebodzickiego Józef Siemasz, Siostra Dyrektor DPS Monika Mucha.

Tego dnia Klub Senior + zaprezentował swe umiejętności taneczne i wokalne, wystąpiła także Szkoła Podstawowa nr 2.

Pokaz swych umiejętności zaprezentowali również uczniowie z Zespołu Szkół oraz uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych oraz Szkoła Podstawowa nr 4. Tego dnia był też z nami Zespół Świebodziczanie, któremu dowodził Aleksander Jermakow, wszystkie występy były piękne i nagradzane gromkimi brawami.

Moc atrakcji była także przygotowana na kolejne dwa dni. W sobotę, tj. 16 grudnia Miejski Dom Kultury na czele z Julią Tatuśko pakował za darmo prezenty, które do Rynku dostarczali mieszkańcy, były też kilkugodzinne animacje dla dzieci z firmą Kamayu oraz zabawy z trzeba elfami -szczudlarzami oraz występ artystyczny Szkoły Podstawowej nr 1. Zadbaliśmy także o to, aby było świątecznie i wyjątkowo w ostatnim dniu. W niedzielę 17 grudnia, podziwialiśmy chłopców z Domu Pomocy Społecznej, którzy przybyli z Dyrektor Moniką Muchą, był też świetny pokaz artystyczny sekcji tanecznej z Miejskiego Domu Kultury, zaprezentowały się także dzieci, Kłapouszki oraz Kangurki z Niepublicznego Przedszkola Językowego Chatka Puchatka. Bardzo fajnym akcentem był kiermasz książek przygotowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Do każdej zakupionej książki pracownicy wraz z Dyrektor Beatą Wiciak wręczali gratisowe zakładki w prezencie.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to mnóstwo wspaniałych odruchów serca, empatii, uśmiechu. Ciepło i radość otrzymywaliśmy na dwóch stoiskach charytatywnych, dla Antosia Sobeckiego, gdzie w trzy dni zebrano 8 111,65 zł oraz Agatki Salamon, w jeden dzień uzbierano 3 267,36 zł i 50 euro, dzieci zmagają się z ciężką chorobą. Cały zakupiony asortyment został przekazany na ich leczenie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się szopka, przy której mieszkańcy, a szczególnie dzieci wykonywały pamiątkowe zdjęcia. Jarmark odwiedzili też przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group