Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: PO: „nie” dla prywatyzacji Latawca

Wtorek, 15 marca 2011, 14:05
Aktualizacja: 19:28
Autor: KO
Świdnica: PO: „nie” dla prywatyzacji Latawca
Fot. Wiktor Bąkiewicz
– Prawo i Sprawiedliwość oczernia nas i wprowadza społeczeństwo w błąd mówiąc, że Platforma Obywatelska dąży do prywatyzacji szpitala – oświadczył dziś na zwołanej w trybie pilnym konferencji prasowej Robert Jagła, szef powiatowej PO. – Platforma Obywatelska powiatu świdnickiego jest przeciwko prywatyzacji szpitala!

Z dziennikarzami spotkali się przewodniczący Zarządu Powiatowego Platformy Obywatelskiej Robert Jagła oraz przewodniczący kół terytorialnych Alicja Synowska i Stanisław Jarzyna. Wicestarosta Synowska poprosiła, aby oddzielić wyraźnie Alicję Synowską z władz powiatu od Alicji Synowskiej z władz PO. W siedzibie partii rozmawialiśmy więc z Alicją Synowską z PO, a już poza siedzibą – z Alicją Synowską, wicestarostą i przewodniczącą zespołu, który ma ocenić zasadność przekształcenia Latawca w spółkę prawa handlowego.

Konferencja została zwołana z powodu akcji ulotkowej, która pod koniec ubiegłego tygodnia została przeprowadzona przez dwóch miejskich radnych Prawa i Sprawiedliwości, a także Polską Partię Pracy Sierpień 80 oraz pielęgniarki i położne. Na jutro szykowana jest debata pod hasłem „Stop prywatyzacji szpitala Latawca”. A na ulotce, która trafiła na ulice miasta, czytamy: „Struktury terenowe PO i Świdnickie Starostwo Powiatowe chcą sprywatyzować nasz szpital. Los szpitala w Twoich rękach. Jesteś przeciw – przyjdź: 16 marca, godz. 15.00, ul. Franciszkańska 7 (dawna SP10)” (więcej na ten temat: PiS z pielęgniarkami i Sierpniem 80 przeciwko prywatyzacji Latawca - artykuł z soboty, 12 marca, godz. 11.06).

- To, co piszą przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, to nieprawda - mówi Robert Jagła.

- Decyzja o ewentualnym przekształceniu szpitala będzie decyzją samorządu, a samorząd nie jest kierowany odgórnie - powiedziała Alicja Synowska na konferencji PO.

- Platforma Obywatelska nigdy dotąd nie wypowiadała się o prywatyzacji szpitala, a jeśli się wypowiadała, to mówiła, że jest przeciwna prywatyzacji - powiedział Stanisław Jarzyna.

Po konferencji rozmawialiśmy jeszcze z Alicją Synowską, wicestarostą, która poinformowała, że zespół oceniający zasadność przekształcenia Latawca został powołany zarządzeniem starosty z 10 marca. W jego skład ostatecznie nie wszedł nikt z PiS.

- Wczoraj osobiście wręczyłam zaproszenia do udziału w pracach zespołu przedstawicielom wszystkich związków zawodowych działających w szpitalu - mówi wicestarosta Synowska. We wtorek, 22 marca, na pierwszym posiedzeniu zespołu zostanie omówiona sytuacja finansowa szpitala, będzie też mowa o kontraktach i pierwsze analizy dotyczące ewentualnego przekształcenia. Komercjalizacji, a nie prywatyzacji, jak podkreśla wicestarosta Synowska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group