Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1051
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Po odbiorze kanalizacji

Środa, 5 lipca 2023, 11:10
Autor: red
Świebodzice: Po odbiorze kanalizacji
Fot. UM Świebodzice
We wtorek, 4 lipca, odbył się odbiór ostatniego odcinka kanalizacji deszczowej budowanego w ramach inwestycji pn. „Zabezpieczenie obszarów miejskich przed niekorzystnymi zjawiskami pogodowymi poprzez budowę kanalizacji deszczowej (ul. Długa, Lotnicza, Strefowa, Sienna, Olszańska) współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Dolny Śląsk 2014–2020”. Koszt tego odcinka to 4 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana ze środków unijnych w kwocie 2,75 mln zł.

Wykonawcą zadania była firma Pana Adriana Pawłowskiego AD-BUD z Dziećmorowic, a funkcję kierownika budowy pełnił Robert Diug. Nadzór inwestorski sprawowali inspektorzy ze spółki INWEST-PROJEKT z Wałbrzycha, którą reprezentowała Prezes Aneta Śmieszna.

W odbiorze uczestniczyli również Poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska, Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Tobiasz Wysoczański, Kierownik Wydziału Wydział Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Magdalena Osiewacz-Drab, Kierownik Wydziału Rozwoju, Strategii i Zamówień Publicznych Przemysław Grzybowski, Pracownicy UM.

Na ulicy Olszańskiej wybudowano kolektor kanalizacji deszczowej o średnicy dn 1200 i długości ok. 0,45 km z nowym wylotem do rzeki Pełcznicy. Wybudowanie tego odcinka pozwoli na odprowadzanie wód opadowych z terenu strefy przemysłowej zlokalizowanej w rejonie ulic Strefowej, Strzegomskiej i Lotniczej. Wody opadowe, przed wylotem do rzeki, będą oczyszczane w dwukomorowym osadniku wirowym i separatorze lamelowym.

Wraz z wcześniej wybudowaną kanalizacją deszczową w ulicach Strefowej i Lotniczej oraz pod Rondem Solidarności dla potrzeb strefy przemysłowej wybudowano łącznie ponad 1,8 kilometra kanalizacji deszczowej z rur o średnicach od 315 mm do 1200 mm.

Gmina Świebodzice pozyskała w roku 2019 na realizację zadania pn. „Zabezpieczenie obszarów miejskich przed niekorzystnymi zjawiskami pogodowymi poprzez budowę kanalizacji deszczowej (ul. Długa, Lotnicza, Strefowa, Sienna, Olszańska) dotację z programu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 w kwocie 4 mln zł.
Zadanie to objęło także budowę kanalizacji deszczowej o długości 300 m w ulicy Siennej, w centrum miasta i prawie 200 metrów kanalizacji deszczowej w ulicy Długiej, w dzielnicy Pełcznica.

Łącznie na ww. zadaniu roboty budowlane kosztowały ponad 6, 2 mln zł, a dotacja unijna wyniosła 3,9 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group