Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 567
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Po Przeglądzie Teatrów Szkolnych w Żarowie

Wiadomości: Region - Żarów
Środa, 16 grudnia 2009, 7:52
Aktualizacja: 8:04
Autor: UMŻ
Fot. archiwum
Jury w składzie: przewodniczący Ryszard Dykcik (na zdjęciu) – reżyser i twórca Teatru Bezdomnego, Stanisława Biernacka – dyrektor Biblioteki Publicznej w Żarowie i Joanna Daniel – bibliotekarz Gimnazjum w Żarowie, w ciągu trzech dni wysłuchało 19 zespołów teatralnych, w których wystąpiło ok. 260 uczestników. Wśród laureatów są świdniczanie.

14 grudnia 2009 r., po trzydniowych zmaganiach teatrów szkolnych, które trwały od 9 do 11 grudnia, nastąpiło ogłoszenie wyników XVII Przeglądu Teatrów Szkolnych.

Nagrody i wyróżnienia Jury:

Nagroda za grę aktorską w kategorii klas I – III: Marika Niksa za rolę „Pozytywki” w przedstawieniu „Pozytywka”, SP nr 105 w Świdnicy.

Nagroda za grę aktorską w kategorii klas IV – VI: Michał Grzeszczak za rolę komendanta i chóru w przedstawieniu „Wieloryb”, z SP im. J. Brzechwy w Żarowie oraz Daria Gołąb za rolę przekupki w przedstawieniu „Legenda o krakowskim hejnale”, z SP im. A. Jenke w Mrowinach.

Nagroda za grę aktorską w kategorii: gimnazjum: Klaudiusz Leśniak za rolę Elvisa Presleya w spektaklu muzycznym „Gość z Ameryki”, z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze, Natalia Świerzputowska za rolę Lucyldy w przedstawieniu „Igraszki z diabłem”, ze Studia Artystycznego „Katharsis” w Świdnicy oraz Martyna Baranowska za rolę widma złego pana w przedstawieniu „Dziady” cz. II, z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarowie.

Nagroda za grę aktorską i ruch sceniczny (od Ryszarda Dykcika): Sylwia Prokop i Bartek Gałka z grupy teatralnej „Patrius” z Zespołu Szkół im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich.

Nagroda za kulturę słowa dla grupy teatralnej EL DZIUDZIAROS ze Szkoły Podstawowej w Zastrużu za przedstawienie „Muźnięci”.

Nagroda za kostiumy dla grupy teatralnej z Kl. 3 a ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy.

Wyróżnienie dla grupy teatralnej „Metafora” z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze za spektakl muzyczny „Gość z Ameryki”.

Nagroda za scenografię do przedstawienia „Legenda o krakowskim hejnale” dla Katarzyny Buczmy i Heleny Feszter.

Nagroda za scenariusz do spektaklu Quomodo vadis homo...∞” (W jaki sposób podążasz człowieku...czy będzie to trwało w nieskończoność?) dla Roberta Górskiego.

Nagroda za reżyserię do spektakli: „Kolorowa Bajka”, „Spór o … muchę?”, „Spóźniona bajka, czyli lepiej późno niż...”, „Misterium” i „Spętani” dla Jzabeli Febich Bednarskiej.

I miejsce w kategorii klas I – III: Szkoła Podstawowa im Jana Brzechwy w Żarowie za przedstawienie „Nie ma tego złego”.

I miejsce w kategorii klas IV – VI: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 z Wałbrzycha za przedstawienie „Spór o … muchę?”.

I miejsce w kategorii gimnazjum: Zespół Szkół im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich za spektakl Quomodo vadis homo...∞” (W jaki sposób podążasz człowieku...czy będzie to trwało w nieskończoność?).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group