Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1516
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Po raz ostatni w tym roku

Sobota, 16 grudnia 2023, 9:57
Autor: red
Świebodzice: Po raz ostatni w tym roku
Fot. UM Świebodzice
Uroczysty charakter miało spotkanie, które odbyło się dnia 14.12.2023 r. w Dyskusyjnym Klubie Książki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świebodzicach.

Jako ostatnie podsumowywało rok działalności, ale także nadarzyła się okazja, by uczcić 80-lecie urodzin jednej z klubowiczek, która przynależy do klubu od samego początku istnienia DKK w Świebodzicach, czyli od ponad 18 lat.
W Dyskusyjnym Klubie Książki w bibliotece przy ul. Wolności 23 udział wziął Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański. Złożył w swoim imieniu, a także w imieniu Burmistrza Miasta Świebodzice Pawła Ozgi życzenia Jubilatce oraz pozostałym Członkom DKK z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku. Jednak równie ważne było to, że włączył się w dyskusje na tematy podejmowane w książkach. Powróciliśmy bowiem do tegorocznych pozycji: „Czystki” Katarzyny Surmiak- Domańskiej, „Poniemieckiego” Karoliny Kuszyk, a także kwestii repatryjacyjnej w „Przy rodzicach nie parlować” Aleksandry Suławy. Nie zabrakło odwołań do sytuacji politycznej w kraju i zagranicą i tego jak historia i jej interpretacja wpływa na naszą rzeczywistość i czasy w jakich przychodzi nam żyć.

Klubowicze polecali książki warte uwagi „ Służące do wszystkiego” i „Chłopki” Joanna Kuciel-Frydryszak, „Głuszę” Anny Goc, „Opowiadania bizarne” Olgi Tokarczuk oraz „Instrukcję dla pań sprzątających” Luci Berlin. Jedna z klubowiczek podzieliła się swoimi zainteresowaniami astronomicznymi zachęcając do przeczytania literaturę o tej tematyce, zwłaszcza autorstwa Michio Kaku.

Spotkanie w DKK przeszło do historii, jako niezmiernie udane i wzruszające. Jeśli do tego dodamy życzenia przekazane klubowiczom od kierownik Klubu Senior+ Agaty Koperskiej i Seniorów, to było jedno z tych, które można było sobie tylko wymarzyć. Atmosfera wolnego ducha i intelektualnego porozumienia to elementy, które składają się na niezwykłość spotkań w Dyskusyjnym Klubie Książki przy świebodzickiej bibliotece.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group