Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 683
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Po sesji w Dobromierzu

Wtorek, 4 kwietnia 2023, 7:45
Aktualizacja: 10:45
Autor: red
Gmina Dobromierz: Po sesji w Dobromierzu
Fot. UG Dobromierz
W ubiegłym tygodniu odbyła się 59. sesja Rady Gminy Dobromierz. Na początku wójt Jerzy Ulbin oraz przewodniczący Rady Piotr Rusek powitali nowo wybranych sołtysów i wręczyli im listy gratulacyjne z życzeniami owocnej pracy na rzecz lokalnych wspólnot.

Podczas obrad gminni radni zaktualizowali tegoroczny budżet. Wprowadzono środki, które planuje się pozyskać ze sprzedaży paliwa stałego w ramach zakupu preferencyjnego w celu zaspokojenia potrzeb własnych gospodarstw domowych. Poszerzono też plan inwestycji uwzględniając rozbudowę oczyszczalni ścieków w Serwiniowie, Czernicy i Jaskulinie.

Zgodnie z wnioskami z zebrań wiejskich w Gniewkowie i w Jaskulinie dokonano zmiany przedsięwzięć przewidzianych do realizacji w roku bieżącym.

Radni wprowadzili również zmiany w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Dobromierz oraz w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, a także wyrazili zgodę na nieodpłatne nabycie w drodze komunalizacji na rzecz Gminy Dobromierz nieruchomości położonych w Dobromierzu stanowiących własność Skarbu Państwa, z uwagi na konieczność prawidłowego wykonywania zadań własnych gminy związanych z utrzymaniem gminnych dróg.

Podczas sesji przyjęto również Program Opieki nad Zabytkami dla Gminy Dobromierz na lata 2023 -2026.

W związku z realizacją gminnych inwestycji konieczne było również przyjęcie regulaminów udzielania dotacji celowej na dofinansowanie kosztów budowy przyłączy do sieci wodociągowej na terenie miejscowości Roztoka oraz na dofinansowanie kosztów budowy przyłączy do sieci kanalizacyjnej na terenie miejscowości Borów, Gniewków, Jaskulin i Roztoka. Zadania te objęte są inwestycją pn. ,,Rozbudowa sieci kanalizacyjnej sanitarnej i sieci wodociągowej na terenie gminy Dobromierz oraz budowa drogi w Jaskulinie”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group