Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 992
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Po służbie zatrzymał sprawcę rozboju

Wtorek, 12 marca 2013, 15:06
Aktualizacja: 15:12
Autor: red.
Świebodzice: Po służbie zatrzymał sprawcę rozboju
Fot. archiwum
Policjant z Komisariatu Policji w Świebodzicach wracając wieczorem po służbie zatrzymał sprawcę rozboju, który biciem po całym ciele doprowadził do stanu bezbronności 55–letniego mieszkańca Świebodzic a następnie dokonał kradzieży portfela z dokumentami.

W niedzielę wieczorem do wracającego po służbie policjanta podbiegł mężczyzna, mówiąc że został poturbowany przez nieznanego mu mężczyznę, który uciekł kradnąc mu portfel z dokumentami. Chwilę wcześniej mieszkaniec Świebodzic sprawdzał w bankomacie stan swojego konta. Gdy wyszedł z banku podbiegł do niego młody mężczyzna, biciem po całym ciele doprowadził go do stanu bezbronności. Pobitemu 55-latkowi ukradł portfel z dokumentami i oddalił się z miejsca zdarzenia.

W czasie gdy mężczyzna przekazywał policjantowi po służbie informacje o sprawcy kradzieży i drodze jego ucieczki podjechał do nich patrol z Komisariatu Policji w Świebodzicach. Będący po służbie policjant ruszył za uciekającym sprawcą kradzieży, po chwili do pomocy przybiegł policjant z patrolu, który pomógł obezwładnić zatrzymanego już sprawcę rozboju. Wobec mężczyzny, który był bardzo agresywny zastosowano chwyty policyjne oraz kajdanki.

Po zatrzymaniu mężczyzny i osadzeniu w radiowozie policyjnym, policjanci odnaleźli skradziony portfel, który sprawca rozboju odrzucił uciekając. Pokrzywdzony mężczyzna nie korzystał z pomocy lekarskiej. 19 letni sprawca rozboju został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Dzisiaj będą z nim wykonywane czynności procesowe. Za czyn, którego się dopuścił może mu grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group