Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 736
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Po spotkaniu autorskim

Niedziela, 29 maja 2022, 11:37
Autor: red
Żarów: Po spotkaniu autorskim
Fot. UM Żarów
W swojej codziennej pracy łączy przyjemne z pożytecznym. Liczne prelekcje, wystawy, spotkania i warsztaty, które pod jego okiem odbywają się w Żarowskiej Izbie Historycznej są tego najlepszym przykładem. O swojej pasji oraz nowej książce "Gmina Żarów. Na przestrzeni wieków" Bogdan Mucha opowiadał na spotkaniu autorskim.

Jest to czwarta książka Bogdana Muchy, która tym razem porusza szeroko pojętą tematykę historii Ziemi Żarowskiej od prehistorii po czasy współczesne. Książka stanowi pierwszą część „trylogii”, której kolejne wydania zostały zaplanowane na lata 2023-2024. W części pierwszej Bogdan Mucha zabiera czytelników w długą podróż w czasie od osadnictwa ludności z epoki miedzi poprzez czasy średniowieczne i nowożytne do bardziej współczesnych nam wydarzeń związanych z okresem tzw. „zimnej wojny” i stanu wojennego z lat 1981-1983. Nowa publikacja liczy 209 stron, zawiera 134 ilustracje i jest drugą publikacją wydaną we współpracy autora z wydawnictwem „Archeoreplica”.

- Są takie chwile, których nie sposób zapomnieć i one zostaną w pamięci na zawsze. To moja czwarta książka, ale zarazem druga wydana dzięki wydawnictwu Archeoreplica, z wydawcą współpracujemy od wielu lat i łączy nas jedna "archeologiczna krew". Składam serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do powstania książki "Gmina Żarów. Na przestrzeni wieków", jej wydania oraz możliwości jej dzisiejszej prezentacji - mówił podczas spotkania Bogdan Mucha.

Spotkanie prowadził redaktor naczelny Świdnickiego Portalu Historycznego – Andrzej Dobkiewicz, po spotkaniu każdy mógł nabyć książkę z autografem autora.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group