Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Po spotkaniu w przedszkolu

Piątek, 6 marca 2020, 9:56
Autor: red
Żarów: Po spotkaniu w przedszkolu
Fot. UM Żarów
3 marca, w Niepublicznym Przedszkolu „Chatka Małolatka” w Żarowie, odbyło się spotkanie burmistrza Żarowa Leszka Michalaka, dyrektora przedszkola Iwony Puszkar z rodzicami dzieci uczęszczających do przedszkola.

W spotkaniu uczestniczyli również dyrektor Przedszkola Publicznego „Bajkowe Przedszkole” – Elżbieta Wierzyk, zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie – Adam Ciupiński oraz kierownik Referatu Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Żarowie - Katarzyna Janik.

W związku z wypowiedzeniem Przedszkolu Niepublicznemu „Chatka Małolatka” w Żarowie umowy najmu lokalu przez właściciela budynku „INVEST-PARK DEVELOPMENT” Sp. z o. o., przedszkole obawia się zakończenia swojej działalności w Żarowie. Właściciel budynku wystawił nieruchomość na sprzedaż.

Gmina Żarów od wielu lat podejmowała próby zakupu niniejszego budynku, jednak ostateczna cena wywoławcza nieruchomości w ogłoszonym przetargu, tj. 2,5 mln zł jest zbyt duża. Gminy nie stać na kupno budynku.

Zaniepokojeni rodzice jednogłośnie wyrazili sprzeciw wobec planowanego zamknięcia przedszkola. W pełni zadowoleni ze świadczonych w przedszkolu usług, gotowi są walczyć o dalsze funkcjonowanie tej placówki. Dyrektor poinformował rodziców o podjęciu wszystkich możliwych kroków, zmierzających do pozostania przedszkola w tym bądź innym lokalu oraz o ustaleniach z burmistrzem, co do możliwych wspólnych działań w tym zakresie. Jednocześnie Iwona Puszkar podziękowała za tak duże zainteresowanie i wsparcie rodziców.

Burmistrz Żarowa zapewnił, że nie jest mu obojętny los dzieci uczęszczających do przedszkola, wbrew komentarzom pojawiającym się w mediach społecznościowych. Poinformował rodziców o alternatywnych rozwiązaniach, które mogą pozwolić utrzymać placówkę w mieście. Zapewnił, że dokonana wszelkich starań wspierających inicjatywę rodziców i dyrektora przedszkola.

W przypadku zamknięcia przedszkola, Gmina zaproponuje rodzicom miejsca przedszkolne w oddziałach przedszkolnych wszystkich szkół podstawowych na terenie gminy oraz w przedszkolu publicznym w Żarowie.

Przypomnijmy, że Przedszkole Niepubliczne „Chatka Małolatka” w Żarowie funkcjonuje od 2009 roku, a obecnie do przedszkola uczęszcza 52 dzieci z terenu gminy Żarów oraz gmin sąsiednich.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group