Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 610
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Po strzegomskim półmaratonie

Poniedziałek, 9 października 2023, 11:01
Aktualizacja: 11:01
Autor: red
Strzegom: Po strzegomskim półmaratonie
Fot. UM Strzegom
Za nami kolejne biegowe święto w naszym mieście. W sobotę 7 października br. odbyła się szósta edycja ARYZTA Półmaraton Strzegom.

Tegoroczna odsłona cieszyła się sporym zainteresowaniem biegaczy z regionu, Polski, ale również biegaczy zagranicznych, bowiem wystartowali m.in. Kenijczyk, Marokańczyk i lekkoatleci z Ukrainy.

We wszystkich biegach wzięło udział ok. 430 osób, w tym 150 dzieci! Półmaraton wśród mężczyzn wygrał Kenijczyk Boniface Wambua Nduva, zaś najlepszą zawodniczką okazała się Ukrainka Chrystyna Bohomiachowa.

Podczas biegu funkcjonowało miasteczko biegowe, gdzie uczestnicy i licznie zgromadzeni kibice mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów, a w szczególności przez Fundację Ronalda McDonalda.

Warto wspomnieć, że Fundacja Ronalda McDonalda oraz gmina Strzegom wspólnie zorganizowały akcję związaną z przeprowadzeniem profilaktycznych i bezpłatnych badań USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. W sumie w specjalistycznym ambulansie przebadano ok. 70 dzieci.

Władze samorządowe Strzegomia dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i realizację VI ARYZTA Półmaratonu Strzegom oraz profilaktycznych badań USG.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group