Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stanowice: Po święcie chleba

Piątek, 2 września 2022, 17:13
Autor: red
Stanowice: Po święcie chleba
Fot. UM Strzegom
15. edycja „Święta Chleba” odbyła się 28 sierpnia br. w Parku Kasztanowym przed świetlicą wiejską w Stanowicach. Jak zwykle organizatorzy lokalnych dożynek spisali się na medal.

Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody uroczystość odbyła się zgodnie z planem i można zaliczyć ją do udanych. Wszystko dzięki zaangażowaniu członków Rady Sołeckiej Wsi Stanowice, Stowarzyszenia Mieszkańców Na Rzecz Rozwoju Wsi Stanowice, druhów z OSP Stanowice, przyjaciołom i donatorom.

Dzięki wygranym grantom i hojności lokalnych sponsorów mogły odbyć się konkursy na regionalny chleb, kołacz, potrawę, nalewkę, kompozycję żniwną, poezję o chlebie i pracy rolnika, konkursy i zabawy sportowe dla dzieci i dorosłych, prowadzone przez panie instruktorki z SCK, także zabawa ludowa.

Podczas mszy św. został poświęcony i pobłogosławiony chleb i wieniec z tegorocznych zbiorów.

W trakcie uroczystości stanowicka kapituła, na czele z jej przewodniczącym Piotrem Szmidtem, wręczyła Tomaszowi Słyszowi honorowy tytuł „Zasłużony dla wsi Stanowice”.
Uroczystość swoją obecnością uświetnili m.in.: ks. proboszcz Sławomir Marek, zastępca burmistrza Strzegomia Tomasz Marczak, przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Szmidt, państwo Katarzyna i Zbigniew Wysoczańscy oraz państwo Lucyna i Jan Rośkowie.

- Rolnikom, gościom, druhom OSP, organizatorom i donatorom składam podziękowanie za zaangażowanie, obecność, zachowanie tradycji i kultywowanie naszego narodowego dziedzictwa –podkreśla sołtys Stanowic Zdzisława Dmytrarz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group