Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1299
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Po targach edukacyjnych

Piątek, 15 marca 2024, 7:14
Autor: red
Żarów: Po targach edukacyjnych
Fot. UM Żarów
Dla młodzieży kończącej w tym roku naukę w podstawówkach była to okazja kontaktu z uczniami oraz nauczycielami ze szkół średnich z terenu powiatu świdnickiego. Giełdę Szkół Średnich dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie.

- Zorganizowaliśmy na terenie naszej szkoły IV Giełdę Szkół Średnich. Dzięki temu uczniowie mieli możliwość rozmowy z przedstawicielami szkół na temat oferty edukacyjnej każdej z tych placówek. Wszystkim szkołom dziękuję za udział w naszej giełdzie i mam nadzieję, że w kolejnych latach więcej ósmoklasistów odwiedzi naszą szkołę, bo to pomoże im w wyborze swojej przyszłości – mówiła dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie Barbara Nowak.

Na stoiskach swoją ofertę prezentowały szkoły ponadpodstawowe z terenu powiatu świdnickiego, łącznie było ich 12. Informacje o proponowanych profilach kształcenia, klasach, zajęciach pozalekcyjnych i panującej w placówkach atmosferze można było uzyskać bezpośrednio od obecnych na targach uczniów oraz nauczycieli. Ci dokładali starań, by żadne z pytań potencjalnych kandydatów nie pozostało bez odpowiedzi.

Spotkania z licealistami, uczniami techników, szkół branżowych, możliwość zadawania pytań, poznania profili kształcenia z pewnością sprawią, że ósmoklasistom łatwiej będzie wybrać wymarzoną szkołę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group