Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Po turnieju wsi

Wtorek, 18 lipca 2023, 13:58
Autor: red
Gmina Żarów: Po turnieju wsi
Fot. UM Żarów
Nie wynik był najważniejszy, tylko dobra wspólna zabawa. Mieszkańcy wsi w sobotę, 15 lipca rywalizowali w turnieju wsi gminy Żarów, który każdego roku odbywa się na terenie gminy Żarów. W tym roku turniej wsi połączony został z obchodami Dnia Dziecka oraz 2. Świętem Pieroga.

Gospodarzami wydarzenia byli: Sołectwo Łażany, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz Gmina Żarów, którzy zapewnili wszystkim uczestnikom mnóstwo atrakcji. Podczas konkurencji: zaplataniu warkocza, rzucie kaloszem czy biegu kelnerskim nasi mieszkańcy musieli wykazać się nie tylko siłą, ale również sprytem Po podliczeniu punktacji I miejsce zajęło sołectwo Wierzbna, II miejsce sołectwo Imbramowice, III miejsce sołectwo Przyłęgów. Serdecznie gratulujemy!

- Organizacja 2. Święto Pieroga i Turnieju Wsi w Łażanach oraz Dnia Dziecka wymagały mnóstwo przygotowań, dlatego wielkie podziękowania składam mieszkańcom sołectwa Łażany na czele z sołtysem Armandem Toporowskim, Radą Sołecką, radną Marią Tomaszewską i KGW "Łażanianki". Dziękujemy za gościnę i mnóstwo atrakcji, które zapewniliście wszystkim naszym gościom. Doceniam trud i Państwa zaangażowanie w przygotowanie tak dużego wydarzenia. To był fantastyczny Turniej Wsi Gminy Żarów. Dziękuję wszystkim sołectwom za udział w sportowej rywalizacji, której tradycyjnie towarzyszyła dobra zabawa - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Podczas wydarzenia burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Przemysław Sikora, radna Maria Tomaszewska oraz sołtys Łażan Armand Toporowski złożyli podziękowania na ręce posła na Sejm RP Marcina Gwóździa, przewodniczącego Rady Gminy Marcinowice i asystenta posła Michała Dworczyka Artura Fiołka oraz Wojciech Maj z Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych "Victoria" S.A. za pomoc i wsparcie przy przebudowie świetlicy wiejskiej w Łażanach oraz przy organizacji imprezy. W wydarzeniu uczestniczył także Wiceminister Klimatu i Środowiska oraz poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska, który miał okazję pogratulować sołectwom rywalizacji podczas turnieju wsi.

W konkursie na najlepsze pierogi I miejsce zajęła Danuta Borowska z Mrowin, II miejsce Beata Plizga z Żarowa, a trzecie Aleksandra Seruga z Imbramowic. Panie otrzymały w nagrodę sprzęt AGD ufundowany przez Electrolux. Na scenie zaśpiewali Krukowianie i Chór Sołtysów „Dyszkant” z Gminy Kąty Wrocławskie.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group