Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1076
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Po wielkanocnych warsztatach

Wtorek, 28 marca 2023, 17:17
Autor: red
Żarów: Po wielkanocnych warsztatach
Fot. UM Żarów
Zamiast kupować gotową palmę, uczestniczki warsztatów „Zrób sobie palmę i pisankę" zrobiły je własnoręcznie. Na świąteczne warsztaty mieszkańców zaprosiło Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Podczas warsztatów uczestnicy wykonali tradycyjne palmy wielkanocne z bukszpanu, gałązek wierzbowych z baziami oraz kwiatów. Stworzenie wyjątkowej palmy wielkanocnej wcale nie było zadaniem łatwym, wymagało precyzji i cierpliwości. Ale opłacało się. Uczestnicy warsztatów wykonali prawdziwe cuda, w różnej koncepcji kolorystycznej i o różnych wzorach. Takie palmy będą z pewnością piękną ozdobą zbliżającej się Niedzieli Palmowej.

- Podczas warsztatów powstało wiele ciekawych i niepowtarzalnych kompozycji. Myślę, że udało nam się wprawić wszystkich we wspaniały świąteczny nastrój. Dziękujemy uczestnikom za wspólnie spędzony czas i już dziś zapraszamy na kiermasz wielkanocny w najbliższą niedzielę do Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Przygotowaliśmy dla Państwa mnóstwo świątecznych atrakcji – mówiła Anna Suchodolska z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

O metodach zdobienia jajek opowiadała naszym uczestnikom Pani Jadwiga Michałowska, która jest Mistrzynią tworzenia pisanek. We własnoręcznie robione pisanki wkłada się serce i duszę. Mają one w sobie domowe ciepło. Przecież malując jajka, myślimy o tych, dla kogo je przygotowujemy. Pani Jadwiga zachęcała wszystkich do tego, aby w codziennym pośpiechu i zabieganiu znaleźli czas dla rodziny, usiedli przy jednym stole i razem szykowali się do świąt, ozdabiając pisanki. To nic trudnego. Bo to nie tylko wspaniała zabawa, ale też okazja do wspólnego obcowania z tymi, których kochamy najbardziej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group