Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1348
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Po zebraniach wiejskich

Czwartek, 21 marca 2024, 9:36
Autor: red
Gmina Żarów: Po zebraniach wiejskich
Fot. UM Żarów
Zakończyły się spotkania wiejskie w gminie Żarów, które zorganizowane zostały przez burmistrza Leszka Michalaka oraz zastępcę burmistrza Przemysława Sikorę.

Zebrania, które odbywały się przez ostatnich kilka tygodni, cieszyły się dużym zainteresowaniem i były dobrą okazją, aby porozmawiać z mieszkańcami naszych wsi o bieżących i ważnych sprawach. Mieszkańcy mogli również na spotkaniach porozmawiać z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego i Komisariatu Policji w Żarowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy na temat bezpieczeństwa oraz jak nie dać się oszukać.

- Dziękuję za Państwa obecność oraz za wszystkie zgłoszone sprawy i pytania. Cieszę się, że mieszkańcy są zaangażowani w sprawy wsi i nie jest im obojętne to, co dzieje się na terenie każdej z miejscowości. To były bardzo ważne spotkania, rozmawialiśmy o wielu przedsięwzięciach oraz inwestycjach, które realizowane są i będą w najbliższym czasie na terenie naszych sołectw – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Podczas spotkań na wsiach odbyła się również debata „Bądź zawsze bezpieczny”, którą prowadzili funkcjonariusze policji. Debata miała na celu przekazanie naszym mieszkańcom wiedzy na temat sposobów działania grup przestępczych, wyłudzających pieniądze metodami „na policjanta” czy „na wnuczka”. Funkcjonariusze Policji bardzo skrupulatnie wyjaśnili uczestnikom, jakie sygnały powinny ich zaalarmować, ale także poinstruowali, jak należy się zachować w przypadku kontaktu z przestępcami.

- Na spotkania wiejskie zaprosiliśmy także funkcjonariuszy policji, aby porozmawiać o bezpieczeństwie i poinformować o nowych metodach oszustów. To jest bardzo ważny temat, dlatego dziękuję policjantom za przeprowadzenie ciekawej debaty z naszymi mieszkańcami – dopowiada zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Spotkania odbyły się we wszystkich wsiach na terenie gminy Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group