Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1365
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Pobiegli na orientację

Poniedziałek, 21 września 2020, 18:05
Aktualizacja: Wtorek, 22 września 2020, 8:07
Autor: red
REGION: Pobiegli na orientację
Fot. Gmina Świdnica
Najmłodszy "zawodnik" tegorocznych Klubowych Mistrzostw Polski w Biegach na Orientację miał zaledwie 7 miesięcy i „biegł” na brzuchu swojej mamy.

Najstarszy blisko 85 lat. Na terenie wałbrzyskiego Zamku „Książ”, następnie na stadionie sportowym w Bystrzycy Górnej (gmina Świdnica) oraz w Zagórzu Śląskim (Jezioro Bystrzyckie) trwały 3-dniowe rywalizacje w ramach Klubowych Mistrzostw Polski. Po kilku dniach wdrapywania się po górskich stromiznach, runda pierwsza, rozgrywana dwa tygodnie po drugiej, wyłoniła Klubowego Mistrza Polski. Został nim WKS Śląsk Wrocław.

Drugie miejsce na podium przypadło w udziale klubowi Orientuś z Łodzi, a trzecie UMTS z Warszawy. Wyniki ze sztafet są już dostępne w zakładce LIVE.

Zawody składały się z 4 niezależnych imprez sportowych:

1) Klubowe Mistrzostwa Polski Młodzików sprint, klasyk -kategorie KM10-KM16, sztafety -kategorie KM10-KM16
2) Klubowe Mistrzostwa Polski Seniorów: sprint, klasyk -kategorie KM18-KM21, sztafety -kategorie KM18-KM21
3) Klubowe Mistrzostwa Weteranów sprint, klasyk -kategorie KM35-KM90, sztafety -kategorie KM105-KM140, M180
4) Zawody popularyzacyjne kategorie krótka, średnia, długa, rodzinna

Kategorie sportowe były skierowane do osób, które mają wykupioną licencję Polskiego Związku Orientacji Sportowej oraz posiadają ważne badania lekarskie. Natomiast kategorie popularyzacyjne dedykowane były wszystkim chętnym.

Warto podkreślić, że uczestnicy tegorocznych biegów na orientację, którzy przyjechali z najdalszych regionów Polski (Gdyni, Szczecina, Łodzi, Krakowa, Przemyśla, Warszawy) mocno kibicowali uczestnikom Biegu Po Odnowę „Gościniec”. W tym roku dochód z licytacji przeznaczony był dla Joanny Malinowskiej z Burkatowa, mieszkanki gminy Świdnica, która od kilku lat zmaga się z agresywnym nowotworem żołądka.

Dziękujemy organizatorom, współorganizatorom i partnerom tegorocznej edycji Klubowych Mistrzostw Polski w Biegach na Orientację za sportową imprezę, a kibicom za wspaniały sportowy doping i atmosferę. Słowa uznania należą się wielu organizacjom pozarządowym i sponsorom którzy włożyli swoje serce, poświęcili czas w pomoc przy organizacji zawodów. Bez waszej pomocy odbycie się takiej imprezy byłoby niemożliwe.

Organizator:
Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej
Współorganizator:
Polski Związek Orientacji Sportowej

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group