Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1010
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rogoźnica: Pobiegli w Rogoźnicy

Wtorek, 12 maja 2015, 14:42
Aktualizacja: 14:43
Autor: MDvR
Rogoźnica: Pobiegli w Rogoźnicy
Fot. użyczone
W XXIX Ogólnopolskich Biegach Przełajowych „Bieg Pamięci Gross – Rosen” Rogoźnica 2015, które odbyły się w sobotę 9 maja br., wzięło udział ok. 400 biegaczek i biegaczy. I choć początkowo aura nie dopisała, to drugiej części sobotniej imprezy towarzyszyło już piękne słońce.

Organizatorami rogoźnickiego biegu byli: Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie, Krajowe Zrzeszenie LZS w Warszawie, Urząd Marszałkowski we Wrocławiu, Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu, gmina Strzegom, Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy, Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Świdnicy, Oddział Miejsko-Gminny ZOSP RP w Strzegomiu, Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy i Strzegomskie Centrum Kultury.

Jak co roku, biegi cieszyły się dużym zainteresowaniem. Oprócz reprezentantów gminy Strzegom, na zawodach w Rogoźnicy pojawili się przedstawiciele innych okolicznych miejscowości. W sumie ok. 400 osób (dzieci, młodzież, dorośli) rywalizujących na wielu dystansach, od sprintów do biegu głównego (open) – wyniki w załączeniu. W tym ostatnim (o długości ok. 8,5 km) najlepszy okazał się Sławomir Pieczurowski z Żórawiny. Uczestnicy, którzy zajęli czołowe miejsca w swoich kategoriach, nagrodzeni zostali statuetkami, medalami, pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci koszulek. Na wszystkich uczestników czekał przygotowany poczęstunek.

Zgodnie z wieloletnią tradycją przed rozpoczęciem biegów złożono wieniec i kwiaty pod Mauzoleum Pomordowanych na terenie Muzeum Gross-Rosen, a przyniesiony przez sztafetę uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy znicz pamięci został zapalony w rogoźnickim parku. Wśród gości byli m. in. posłowie na Sejm RP – Agnieszka Kołacz – Leszczyńska i Teresa Świło, wicestarosta świdnicki – Zygmunt Worsa, zastępca burmistrza Strzegomia – Wiesław Witkowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu – Tomasz Marczak, radni: Piotr Szmidt i Tadeusz Zarzycki, dyrektor Muzeum Gross-Rosen – Janusz Barszcz, sołtys Rogoźnicy – Henryk Radkowski oraz dyrektor miejscowej szkoły – Danuta Dzikowska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group