Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1176
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pastuchów: Poczuli bluesa

Piątek, 10 grudnia 2021, 13:11
Autor: red
Pastuchów: Poczuli bluesa
Fot. Fundacja Via Salutis
Integrowali się, bawili, zarażali optymizmem i pogodą ducha. Przede wszystkim zaś pokazali, że jesień życia wcale nie musi być smutna i nudna. Przeciwnie, seniorzy wiele wnoszą do lokalnych społeczności. Fundacja Via Salutis zakończyła właśnie w Pastuchowie realizację projektu „Seniorzy czują bluesa”. Efekty przeszły oczekiwania organizatorów i… uczestników.

Projekt zainaugurowany został w październiku, a zakończył 5 grudnia. Przez ten czas seniorzy z Pastuchowa na pewno się nie nudzili. Co więcej, odkrywali siebie na nowo, uczyli radzenia sobie z samotnością i stresem, budowali poczucie własnej wartości. - To projekt, którego celem jest aktywizacja społeczności lokalnej wokół tematu aktywnej starości i zmiana wizerunku osoby starszej w społeczności. Projekt pomaga wyzwolić moc i radość, a dzięki wyłonieniu grupy 10 seniorów i przygotowaniu ich do roli liderów inicjujących, inicjuje zmiany w postrzeganiu osób starszych w środowisku lokalnym – opisuje Alicja Przepiórska-Ułaszewska z Fundacji Via Salutis.

22 października w pałacu w Morawie odbyła się energetyczna sesja wizażu i sesja foto. O makijaż uczestniczek zadbała Magdalena Dobra, natomiast piękne zdjęcia zrobiła Krystyna Lemańska. 26 października w Pastuchowie odbyły się warsztaty rozwojowe, podczas których prowadząca Alicja Przepiórska-Ułaszewska mówiła o poczuciu własnej wartości, o uważności, czułości względem siebie, o stawianiu granic i empatii. 9 listopada odbyły się kolejne warsztaty, tym razem z jogi śmiechu i tańców integracyjnych. Poprowadziła je Janina Chochłakiewicz. Było energetycznie i radośnie.

5 grudnia zorganizowano wielki finał projektu. Uczestnicy spotkania mogli podziwiać efekty metamorfozy seniorek na wernisażu zdjęć przy bluesowych piosenkach wykonywanych przez zespół „Ślad”.

Projekt pn. „Seniorzy czują bluesa” był realizowany w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw i finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.

Fundacja Via Salutis powstała w czerwcu 2019 r., aby działać na rzecz promowania stylu życia opartego na zdrowiu, komunikacji, edukacji, aktywizacji różnych grup społecznych. Od początku skupia się na integracji lokalnych środowisk senioralnych. Jest także członkiem koalicji na rzecz zdrowego starzenia się przy Społecznej Akademii Nauk w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group