Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pod pretekstem sprzątania sal szpitalnych usiłował okraść pacjentów

Niedziela, 4 grudnia 2016, 7:10
Autor: red
Świdnica: Pod pretekstem sprzątania sal szpitalnych usiłował okraść pacjentów
Fot. KPP Świdnica
„Dzień dobry. Proszę na chwilę opuścić salę, muszę tutaj posprzątać”. Takie słowa usłyszała 62–letnia pacjentka świdnickiego szpitala od mężczyzny, który podawał się za pracownika firmy sprzątającej.

Do jednej z sal świdnickiego szpitala, w której przebywała 62-letnia pacjentka, wszedł mężczyzna podający się za pracownika firmy sprzątającej. Poprosił kobietę, aby na chwilę opuściła pomieszczenie, gdyż jak twierdził, musi w nim posprzątać. Pacjentka wyszła z sali, jednak jej podejrzenia wzbudził fakt, iż człowiek ten nie posiadał żadnego ubrania roboczego, ani narzędzi do sprzątania. O całej sytuacji poinformowała zatem personel szpitala. Gdy po chwili pacjentka, pielęgniarka i ochroniarz weszli do sali, podejrzewany przeszukiwał właśnie torebkę należącą do 62-latki.

Powiadomiony o zajściu patrol świdnickiej jednostki policji po przybyciu na miejsce zatrzymał sprawcę. Okazał się nim 36-letni mężczyzna, nie będący mieszkańcem tutejszego powiatu. Oczywiście nie miał nic wspólnego z żadną firmą sprzątającą, a jak przyznał, jedynym celem dla którego odwiedził świdnicki szpital, była chęć okradzenia pacjentów tej placówki. Na szczęście nie zdążył wejść do większej liczby sal, gdyż został zatrzymany już w pierwszej z nich.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży, teraz jego sprawą zajmie się sąd.

Przypominamy, iż usiłowanie zagrożone jest taką samą karą jak przestępstwo dokonane, a zatem za powyższy czyn mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group