Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 946
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pod Tesco leje się krew

Wtorek, 26 lipca 2011, 11:49
Aktualizacja: 16:48
Autor: GrA
Świdnica: Pod Tesco leje się krew
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Od samego rana pod świdnickim hipermarketem Tesco ustawiają się kolejki. I to bynajmniej nie efekt letnich wyprzedaży, a kolejna zbiórka krwi.

Na parkingu pod świdnickim Tesco zaparkował dziś krwiobus Fundacji Ronalda McDonalda. Akcja trwa od godziny 10.30, ale jeszcze przed jej rozpoczęciem pod samochodem ustawiały się kolejki świdniczan. – Krew oddaję od 1988 roku. Mam na swoim koncie oddanych 25 litrów – mówi Grzegorz Pawłowski z Jaworzyny Śląskiej. – Staram się oddawać krew, tak często jak to tylko jest możliwe. Nie ukrywam, że dzięki temu czuję się lepiej fizycznie, ale ważne jest też to, że pomagam w ten sposób innym.

Wielu z tych, którzy dziś pojawili się na parkingu przed Tesco krew oddawało po raz pierwszy w życiu. Tak jak 18-letnia Marta. – Nie denerwuję się, nie ma czym – zdradza Marta Panek. Marta w kwietniu skończyła 18 lat. Oddanie krwi miało dla niej symboliczny charakter. – Chcę w ten sposób dopełnić swoją dorosłość – wyznaje Marta.

Dzisiejsza akcja została zorganizowana przez Fundację Ronalda McDonalda oraz świdnicki Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia”. Krew można oddawać jeszcze do godziny 14.30.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group