Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1032
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Podaruj lub przyjmij podarunek

Czwartek, 14 marca 2013, 13:28
Aktualizacja: 16:37
Autor: red.
Świdnica: Podaruj lub przyjmij podarunek
Fot. użyczone
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy uruchomiło portal darmowych ofert o nazwie PODARUJ. Uruchomienie serwisu, w ramach edukacji społecznej i obywatelskiej, umożliwia mieszkańcom powiatu świdnickiego bezpłatne przekazywanie przedmiotów innym osobom takich jak artykuły dla dzieci, meble, ubrania czy sprzęt rehabilitacyjny.

Portal powstał w ramach projektu „Droga do Aktywności” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.Pytanie – jak mogę pomóc? – zadaje sobie wiele osób. Każdy z nas posiada rzeczy, którymi chciałby podzielić się z drugą osobą. Wystarczy wejść na stronę www.podaruj.swidnica.pl i zamieścić swoje ogłoszenie albo skorzystać z oferowanej pomocy i przyjąć podarunek.

Korzystanie z portalu PODARUJ
Na stronie umieszczone są kategorie przedmiotów możliwych do przekazania oraz regulamin serwisu. Skonstruowana jest ona w sposób czytelny a zarejestrowanie bezpłatnego konta nie nastręcza problemów. Ofiarodawcy mogą pozostać anonimowi, wystarczy podać numer telefonu kontaktowego, wybór należy do nich. Serwis nie bierze udziału w procesie przekazywania przedmiotów a jedynie umożliwia prezentację ofert.

Akcja informacyjna
W rozpropagowanie portalu zaangażowały się liczne instytucje, urzędy i organizacje pozarządowe. Plakaty reklamujące portal pojawiły się w autobusach MPK Świdnica. Informacja trafiła również do szkół ponadgimnazjalnych oraz aptek i przychodni, które wyraziły wolę pomocy w rozpowszechnieniu akcji. Nieocenionego Wsparcia udzielił Jego Ekscelencja Biskup Świdnicki Ksiądz Profesor Ignacy Dec. Z pomocą Kurii Świdnickiej informacja o portalu przekazana została parafianom podczas niedzielnej mszy świętej, a ulotki informacyjne umieszczone w kościołach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group