Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 722
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: Podbiją cyfrowy świat

Wtorek, 28 lutego 2023, 15:09
Autor: red
Gmina Strzegom: Podbiją cyfrowy świat
Fot. UM Strzegom
Seniorzy ze Strzegomia i Jaroszowa 27 lutego br. otrzymali nowe laptopy, dzięki którym wzrosną ich kompetencje cyfrowe.

Nowoczesny sprzęt będzie służył nie tylko do rozrywki, ale też do realizacji wielu przydatnych usług - m.in. do dokonywania bezpiecznych płatności internetowych, czy też do korzystania ze strzegomskiego portalu e-Urząd.

Laptopy zakupiono w ramach 2 projektów: "SENIOR + LAPTOP podniesienie kompetencji cyfrowych uczestników DDP "Senior-Wigor" w Strzegomiu" oraz "SENIOR + LAPTOP - podniesienie kompetencji cyfrowych uczestników Klubu SENIOR+ w Jaroszowie".

W ramach obu projektów zakupiono łącznie 12 laptopów - 6 szt. dla DDP "Senior-Wigor" i 6 szt. dla Klubu Senior+ w Jaroszowie, skupiających łącznie 60 uczestników. Dzięki projektom powstały stanowiska służące upowszechnianiu i rozwijaniu kompetencji cyfrowych seniorów. Łączna wartość zakupu wyniosła 33,3 tys. zł. Został on w całości sfinansowany przez ministra cyfryzacji ze środków budżetu państwa na informatyzację.

Gościem poniedziałkowego spotkania był wicemarszałek województwa dolnośląskiego - Grzegorz Macko. - Bardzo się cieszę, że te laptopy trafiły właśnie do seniorów z gminy Strzegom. Będą one służyły nie tylko do rozrywki, ale też np. do realizacji bezpiecznych płatności internetowych. Nasi seniorzy, którzy do tej pory w ogóle nie używali nowoczesnych technologii, dzisiaj zaczynają z tego korzystać i odkrywają, że to niezwykle ułatwia codzienne funkcjonowanie i jednocześnie poprawia komfort życia. Mam nadzieję, że to nie jest ostatnia taka okoliczność i kolejne odsłony tego rządowego programu będą realizowane, bo potrzeby są przecież duże - podkreślał wicemarszałek.

Korzystanie z laptopów będzie bezpłatne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group