Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 614
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Podczas zabawy poznają nowe zawody

Piątek, 6 lipca 2018, 15:21
Autor: red
Gmina Świdnica: Podczas zabawy poznają nowe zawody
Fot. Gmina Świdnica
To już piąta edycja Miasta Dzieci. Ponad 900 uczestników w wieku 6–12 lat, a wśród nich dzieci z gminy Świdnica bawią się i wcielają w pracowników przeróżnych zawodów.

a swoją pracę i zaangażowanie otrzymują wynagrodzenie w postaci tzw. „tauronków”, specjalnej waluty stworzonej na potrzeby Miasta Dzieci.

Wzorem lat ubiegłych organizatorzy, a wśród nich Gmina Świdnica, Gmina Miasto Świdnica, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, ŚOSiR przygotowali moc atrakcji i dziesiątki zawodów, którym dzieci będą mogły przyjrzeć się z bliska. Na każdym z dwóch turnusów, uczestnicy będą wybierać spośród siebie Prezydenta Miasta Dzieci, który przez czas trwania półkolonii będzie reprezentował ich w kontaktach z władzami gminy, miasta i ŚOSiR-u. Jest nam miło poinformować, że Prezydentem Miasta Dzieci pierwszego turnusu została mieszkanka Grodziszcza.

Jest to zabawa, ale również i nauka dysponowania własnymi środkami zgromadzonymi poprzez pracę, którą wykonują podczas swojego pobytu. Dzieci mogą wcielić się m. in. w lakiernika, policjanta, przewodnika, stolarza czy ratownika medycznego i właśnie za tę pracę dostają wynagrodzenie tzw. „tauronki”, które mogą wymienić na rzeczy zgromadzone w sklepiku. W ten sposób uczą się pracy, zarabiania pieniędzy i podejmowania decyzji, oczywiście w formie zabawy – podkreśla Ewa Burdek, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Tegoroczna edycja Miasta Dzieci odbywać się będzie w II turnusach. od 2.07 do 6.07 i od 09.07 do 13.07.2018. Łącznie z tej formy organizacji letniego wypoczynku skorzysta 90 dzieci z terenu gminy Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group