Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 925
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Podium po walce do końca

Środa, 18 marca 2015, 23:16
Aktualizacja: 23:19
Autor: red.
Wrocław: Podium po walce do końca
Fot. Starostwo Powiatowe
15 marca w niedzielę odbyła się trzecia runda Wrocławskiej Ligi Time Attack & Wrocławskiej Ligi Rajdowej. Zawody odbyły się na torze Niskie Łąki we Wrocławiu, a do nich przystąpiło 62 załóg. Już tradycyjnie w zawodach wziął udział Damian Lempart – 19–letni kierowca ze Świdnicy.

Damian Lempart – „Po serii błędów podczas drugiej rundy WLTA&WLR byłem zmobilizowany, by pojechać płynnie, bezbłędnie i najszybciej tak jak potrafię, oraz na tyle ile auto mi pozwala. Z początku widząc z kim będę rywalizować, oraz porównując jakie opony ma do dyspozycji większość rywali z klasy MINI nie dawałem sobie większych szans na dobry wynik jakim było by podium. Jechałem po prostu swoje, ale udało się wywalczyć moje pierwsze podium w klasyfikacji najszybszego przejazdu z którego jestem bardzo zadowolony. Do tego zabrakło mi mniej niż 4 sekundy do podium w WLR - klasyfikacji sumy czasów wszystkich przejazdów. Zawody więc uważam za bardzo udane pod względem przyjemności z jazdy, oraz osiągniętego wyniku ponad moje oczekiwania.

Damian zajął trzecie miejsce w WLTA, oraz czwarte w WLR z niewielką stratą do podium w klasie MINI. Kierowca ze Świdnicy wywalczył podium na ostatnim przejeździe. Już przed ostatnim przejazdem Damian miał niemalże pewne trzecie miejsce, jednak biorąc pod uwagę różnicę sprzętową w samochodach rywali, oraz chęć osiągnięcia sukcesu nie chciał odpuszczać do samego końca. Efektem było to, że Damian i kierowca będący na czwartej pozycji tuż za Świdniczaninem poprawili swoje czasy o tyle, że różnica pomiędzy nimi wynosiła niewiele ponad 0,1s. Następna runda WLTA&WLR w której Damian zamierza również wystąpić odbędzie się 12 kwietnia.

(Starostwo Powiatowe)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group