Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni

Czwartek, 8 lutego 2018, 17:29
Aktualizacja: 17:31
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni
Fot. UM Jaworzyna Śląska
W środę, 21 lutego br. zapraszamy do Jaworzyny Śląskiej na spotkanie z podróżnikiem, Panem Bolesławem Grabowskim.

Podczas spotkania będzie można wysłuchać opowieści, obejrzeć fotografie i ciekawe pamiątki z podróży Pana Bolesława do Kraju Kwitnącej Wiśni. Pan Grabowski jest nie tylko podróżnikiem, ale także nauczycielem geografii. Obieżyświat zwiedził niemal wszystkie kontynenty. Był w Japonii, Australii, Peru, Boliwii, Kanadzie, USA, Indiach, Egipcie, krajach Afryki Środkowej i w wielu krajach europejskich.

Japonia to jedyny w swoim rodzaju kraj, gdzie tradycja i nowoczesność tworzą wspólną całość. Kraj kwitnących wiśni, „kapsułowych” hoteli, buddyjskich mnichów i niezwykłej ceremonii picia herbaty. Zobaczyć tu można urzędnika kłaniającego się nisko klientowi podczas rozmowy przez telefon komórkowy i zjeść lody o smaku zielonej herbaty czy fasoli. Prezentując trzy stolice Japonii – Tokio, Kioto i Nara oraz wulkan Fudżi, Pan Bolesław opowie o japońskiej szkole. Pokaże też tradycyjny dom japoński. Opowieść o Japonii ubarwiona będzie prezentacją kimon, przyrządów do pisania i wielu ciekawych pamiątek.

Wszystkich zainteresowanych podróżami, a szczególnie krajami orientu, zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej (ul. Wolności 2a/01) na godzinę 16:30.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group