Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 638
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Podróż zaczarowanym pociągiem

Środa, 9 lipca 2014, 13:43
Aktualizacja: 13:44
Autor: red.
Jaworzyna Śląska: Podróż zaczarowanym pociągiem
Fot. Starostwo Powiatowe
Festyn Rodzinny „Zaczarowany pociąg” już za nami. Zabawa odbyła się 5 lipca w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. Patronat honorowy nad festynem objęła para prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy oraz wicestarosta świdnicki Alicja Synowska.

Okazją do zorganizowania zabawy był obchodzony w całym kraju Dzień Rodzicielstwa Zastępczego oraz Dzień Dziecka.
Zabawie nie było końca. Dla dzieci była to podróż do świata zabawy poprzeplatanej skeczami i magią, jakich dostarczył przemiły i wielce uzdolniony klaun Rufi Rafi. Dla dorosłych była to podróż do świata dzieciństwa, by choć raz jeszcze poczuć jak smakuje beztroska.

Oprócz zwiedzania taboru kolejowego oraz hali parowozowni można było zobaczyć szereg wystaw i ekspozycji, takich jak wystawa motocykli czy sala zabawkarstwa samochodowego. Wśród atrakcji znalazł się przejazd zabytkowym taborem kolejowym. Każdy uczestnik zabawy mógł wsiąść do pociągu nie dbając o bagaż, nie dbając o bilet.

Mocno rozwinięta została sfera artystyczna zabawy. Dzieci puszczały wodze swojej fantazji podczas malowania kredą zabytkowej lokomotywy, warsztatów robienia biżuterii oraz malowania twarzy i wcielania się w bajkowe postacie.

Wielkim sprzymierzeńcem okazała się pogoda, która obdarzyła zebranych pięknym słońcem i letnim wietrzykiem. Dla wszystkich uczestników przygotowano poczęstunek, a dzieci zostały obdarowane licznymi upominkami.

Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi Muzeum Panu Markowi Batyckiemu oraz wszystkim pracownikom za udostępnienie terenu i wsparcie w realizacji tego przedsięwzięcia. W imieniu własnym oraz w imieniu wszystkich dzieci serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy otworzyli swoje serca i poprzez dar własnej pracy oraz okazaną pomoc finansową i rzeczową przyłączyli się do naszej inicjatywy.

(Małgorzata Chodyniecka
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group