Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 717
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Podstępne oszustwo

Środa, 19 października 2022, 7:57
Aktualizacja: 8:59
Autor: red
Świdnica: Podstępne oszustwo
Fot. KPP Świdnica
Chwila nieuwagi oraz chęć szybkiej sprzedaży swoich rzeczy, może skończyć się utratą oszczędności na rachunku bankowym, bowiem przestępcy nie ustają w próbach wyłudzenia danych do kont bankowych, kart kredytowych, przesyłają też fałszywe linki do stron i okradają konta.

Do świdnickiej komendy zgłosiła się 48-latka, która została oszukana w trakcie transakcji internetowej.

Kobieta wystawiła do sprzedaży na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych albę komunijną, na odzew zainteresowanego nie trzeba było długo czekać.

Na jednym z popularnych komunikatorów( a nie na platformie sprzedażowej) odezwała się osoba chętna, by zakupić wystawioną odzież. Osoba sprawiała wrażenie bardzo zainteresowanej, zaproponowała także że opłaci kuriera i wyśle go pod adres 48-latki. Osoba kupująca oznajmiła, że juz zapłaciła za kuriera i poleciła, żeby 48-latka otworzyła przesłany link i uzupełniła go w celu odebrania gotówki za albę.

Link wydawał się na tyle wiarygodny, że sprzedająca otworzyła go, następnie przekierowana została na stronę banku i uzupełniła formularz - wpisując tam swoje dane, nr karty bankomatowej oraz kod bezpieczeństwa tzw. kod CEV znajdujący sie z tyłu karty. Uzupełnienie tych danych niestety spowodowało to, że przestępcy uzyskali dostęp do konta bankowego kobiety oraz zgromadzonych tam środków. Gdy już po całej transakcji 48-latka zalogowała się na swoje konto, okazało się, że ktoś dokonał nieautoryzowanych wypłaty z jej konta łącznie na kwotę 2800 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group