Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 772
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Podsumowali rok

Sobota, 17 grudnia 2022, 7:17
Autor: red
Żarów: Podsumowali rok
Fot. UM Żarów
Zajmują się propagowaniem turystyki pieszej, górskiej, narciarskiej oraz rowerowej. Razem przemierzają szlaki najpiękniejszych polskich okolic. To grupa aktywnych i zaangażowanych mieszkańców, którzy nigdy nie nudzą się w swoim towarzystwie.

Członkowie Koła PTTK „Żarodreptaki” podsumowali działalność turystyczną w 2022 roku na spotkaniu świąteczno-noworocznym, które było jednocześnie zebraniem sprawozdawczym. W spotkaniu uczestniczyli członkowie i sympatycy koła „Żarodreptaki”, burmistrz Leszek Michalak i zaproszeni goście z Oddziału PTTK w Świdnicy Zbigniew Curyl, Marlena Janaszek, Andrzej Kurek i Zdzisław Dybciak.

- Koło PTTK „Żarodreptaki” w 2022r. powiększyło się o 14 członków, obecnie zrzesza 45 osób, w tym 36 dorosłych i 9 małoletnich. W minionym roku Zarząd Koła zorganizował 18 wycieczek turystyczno-krajoznawczych, w tym 16 wycieczek górskich, 2 wycieczki piesze nizinne. Członkowie Koła brali udział w 46 Narciarskim Biegu Piastów w Jakuszycach na dystansie 25 km oraz w czterodniowej wycieczce w Beskidzie Niskim z Biurem Turystycznym Piotr Żuk. Na spotkaniu członkom Koła zostały wręczone odznaki zdobyte za aktywność turystyczną: brązowa „W góry”, popularna GOT, brązowa GOT, mała złota GOT, duża brązowa Turysta Przyrodnik i brązowa Regionalna Odznaka Krajoznawcza PTTK. W działalności i organizacji imprez turystycznych Koło wspierane było przez Gminę Żarów, Gminne Centrum Kultury i Sportu, Żarowską Izbę Historyczną oraz Oddział PTTK w Świdnicy. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprez turystycznych i zachęcamy do dalszego działania na rzecz naszego Koła oraz aktywnego uczestniczenia w imprezach turystycznych – mówiła podczas spotkania prezes Koła PTTK „Żarodreptaki” Renata Górecka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group