Wtorek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 1473
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Podsumowań czas

Poniedziałek, 16 stycznia 2023, 13:05
Autor: red
Marcinowice: Podsumowań czas
Fot. UG Marcinowice
Noworoczne spotkanie i podsumowanie roku 2022 w gminie Marcinowice.

Gmina Marcinowice podsumowała miniony rok 2022. Podczas spotkania zorganizowanego w sali Publicznego Przedszkola w Marcinowicach gospodarz gminy wójt Stanisław Leń zaprezentował działania podjęte przez samorząd w ubiegłym roku. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Minister Michał Dworczyk, wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko, przedstawiciele sąsiednich samorządów, służb mundurowych, instytucji współpracujących z gminą, duchowni, dyrektorzy jednostek i mieszkańcy gminy Marcinowice.

Noworoczne spotkanie poprzedził występ dzieci z Publicznego Przedszkola w Marcinowicach oraz wspólne kolędowanie przy akompaniamencie gitary, akordeonu i skrzypiec z absolwentami gminnych szkół – Zofią, Karolem i Łukaszem Kundziarz oraz Krzysztofem Dąbrowskim.

Podczas prezentacji podsumowującej wójt przedstawił działania podjęte w kilku obszarach: inwestycje, gospodarka wodno-kanalizacyjna, bezpieczeństwo, oświata, pomoc społeczna, kultura i sport. mówił Stanisław Leń

Podsumowano również współpracę z samorządem województwa i instytucjami, dzięki którym gmina rozwija się jeszcze szybciej. Przykładem takich inwestycji jest uruchomienie linii kolejowej Świdnica – Wrocław przez gminę Marcinowice, budowa posterunku policji w Marcinowicach, czy modernizacja dróg powiatowych na terenie gminy.

Rok 2022 to był również rok wyzwań przed jakimi stanął samorząd – wojna w Ukrainie i pomoc potrzebujących, powódź na terenie gminy, czy dystrybucja węgla. Wójt podziękował pracownikom, mieszkańcom oraz osobom zaangażowanym w pomoc i realizację tych zadań. Osobom wspierającym działania gminy Marcinowice podziękował także Przewodniczący Rady Gminy Artur Fiołek. Podkreślał dobrą współpracę gminy na różnych szczeblach – z samorządem województwa, rządem, ministrami i posłami.

Noworoczne spotkanie było też okazją do złożenia życzeń oraz realizacji zamierzonych celów w roku 2023.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group