Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 1001
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Podsumowanie akcji "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Niedziela, 17 stycznia 2016, 16:38
Autor: opr.red.
Świdnica: Podsumowanie akcji "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"
Fot. red.
Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony i przy uderzeniu pojazdu z prędkością powyżej 60 km/h praktycznie nie mają szans na przeżycie. Wypadki z udziałem pieszych, rowerzystów i motorowerzystów poza obszarem zabudowanym należą do najcięższych.

Dlatego dążąc do poprawy bezpieczeństwa niezmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy w dniu 14 stycznia przeprowadziła na terenie powiatu świdnickiego akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas działań policjanci reagowali na wszystkie, niezgodne z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego zachowania pieszych, a także kierujących pojazdami w stosunku do tej grupy osób.

W toku prowadzonych działań funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej Komendy Policji ujawnili łącznie 50 wykroczeń, z których 27 popełnili kierujący. 22 z nich zostało ukaranych mandatami karnymi ( 4 mandaty za jazdę bez wymaganych pasów bezpieczeństwa).

Policjanci ujawnili 23 wykroczenia popełnione przez pieszych, a 16 pieszych ukaranych zostało mandatami karnymi. Wobec 7 pieszych zastosowano pouczenia. Niestety najczęstszym „grzechem” popełnianym przez pieszych jest przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group