Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 890
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Podsumowanie akcji PRĘDKOŚĆ na drogach powiatu świdnickiego

Wtorek, 1 marca 2016, 8:51
Aktualizacja: Środa, 2 marca 2016, 18:07
Autor: opr.red.
Świdnica: Podsumowanie akcji PRĘDKOŚĆ na drogach powiatu świdnickiego
Fot. red.
Działania przeprowadzone w dniu 28 lutego br. przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy miały na celu nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, którzy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań, a także wyrobienie przeświadczenia u kierowców, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna, a kara za takie wykroczenia nieuchronna.

Tego dnia policjanci świdnickiej "drogówki" skontrolowali 61 pojazdów, ujawniając 40 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości przez kierujących. W 37 przypadkach kierowcy ukarani zostali mandatami karnymi.

Policjanci zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Zdecydowanie za szybko jechała 31-letnia kobieta kierująca samochodem m-ki Renault Megane oraz 32-letni mężczyzna kierujący samochodem m-ki VW Golf. Oba przypadki miały miejsce w Świdnicy na ul.Esperantystów.

Policjanci zatrzymali również 2 dowody rejestracyjne pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili i skontrolowali także: 1 kierującego samochodem znajdującego się w stanie nietrzeźwości (ponad 2 promile alkoholu) , 1 osobę, która kierowała samochodem pomimo obowiązującej decyzji Starosty o zatrzymaniu prawa jazdy, 2 osoby, które kierowały samochodami pomimo wydanej decyzji przez Starostę o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami oraz 1 osobę, która naruszyła sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group