Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 946
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bolków: Podsumowanie „Castle Party” – część III

Środa, 23 lipca 2014, 12:45
Aktualizacja: Czwartek, 24 lipca 2014, 10:32
Autor: Walbrzyszek.com
Bolków: Podsumowanie „Castle Party” – część III
Fot. Walbrzyszek.com
W dniach 17–20 lipca w Bolkowie królowała muzyka w klimacie rocka gotyckiego – wszystko za sprawą kolejnej edycji festiwalu „Castle Party”.

Źródło: ARTUR KUBIENIEC/www.czadrow.pl

Obszerne fotorelacje i Video: www.czadrow.pl

Castle Party 2014 – Dzień pierwszy
Castle Party 2014 – Dzień drugi
Castle Party 2014 – Dzień trzeci
Castle Party 2014 – Dzień czwarty

„Castle Party” to jeden z największych w Europie festiwali muzyki w klimacie rocka gotyckiego i pokrewnych, który co roku przyciąga do Bolkowa grono fanów. W tym roku odbył się w dniach 17-20 lipca. Były kościół ewangelicki, dziedziniec zamku, hacjenda – to tylko część miejsc, gdzie mogliśmy spotkać twórców oraz gości imprezy.

Pierwszy dzień tradycyjnie został otwarty koncertami w byłym kościele ewangelickim, w którym zagrali między innymi „Splendor”, „Gorthaur” czy „Lacrima”.

W piątek gwiazdą wieczoru była portugalska grupa „Moonspel”, grająca muzykę, którą klasyfikuje się jako połączenie black i gothic metalu.

W sobotę swoją obecnością zaszczyciła gości „Gliniada”. Po raz pierwszy parada „Gliniady” odbyła się w Bolesławcu w 2007 r. z inicjatywy światowej sławy aktora-mima Bogdana Nowaka, zwanego „Papą Glinoludem”. Główną atrakcją owej inicjatywy jest malowanie ludzi gliną, a następnie ich udział w paradzie.

Dzień czwarty na zamku w Bolkowie rozpoczęła polska grupa „Bart Cathedral”, charyzmatyczny duet łączący muzykę elektroniczną z charakterystyczną oprawą wizualną. Wystąpiły również takie zespoły jak : Kapitan Nemo, Super Boy and Romantic Girl oraz And One ( niemiecki zespół, łączący w swej muzyce tradycje synthopopu, elektroniki i EBM). W kościele ewangelickim pojawiła się grupa z Czech „LateXjesuS” - niesamowita frontmenka o wyglądzie gimnazjalistki powaliła wszystkich swoim ryczącym głosem.

Więcej zdjęć znajdziesz TUTAJ

Obszerne fotorelacje: www.walbrzyszek.com

Castle Party 2014 – CZĘŚĆ I
Castle Party 2014 za nami – CZĘŚĆ II

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group