Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 647
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Podsumowanie czterech dni świątecznych na Dolnym Śląsku

Wtorek, 7 kwietnia 2015, 8:15
Aktualizacja: 11:17
Autor: red.
Dolny Śląsk: Podsumowanie czterech dni świątecznych na Dolnym Śląsku
Fot. użyczone
Miniony okres Świąt Wielkanocnych, to czas intensywnej pracy dolnośląskich policjantów. Podczas czterech dni związanych ze Świętami Wielkanocnymi funkcjonariusze przeprowadzili ponad 4 tys. różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 237 osób oraz zatrzymali 66 osób poszukiwanych. Policjanci czuwali też nad bezpieczeństwem podróżujących. Od piątku do poniedziałku, funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali 110 nietrzeźwych kierujących.

Tegoroczne Święta Wielkanocne na dolnośląskich drogach przebiegły dość spokojnie. W ciągu czterech dni odnotowano w naszym regionie 14 wypadków, w których 24 osoby zostały ranne. To mniejsza liczba zdarzeń niż w innych minionych okresach świątecznych, czy nawet często w ciągu dni roboczych.

Niestety od piątku do poniedziałku, wśród wymienionych wypadków, jeden okazał się śmiertelny. Do powyższego zdarzenia doszło 6 kwietnia br. około godzony 12.00. na drodze krajowej nr 94, w powiecie średzkim. Kierujący samochodem marki Ford Focus stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Zginęła 1 osoba – pasażerka pojazdu.

Dolnośląscy policjanci prowadząc w okresie świąt wzmożone działania kontrolne, ujawnili i zatrzymali 110 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu. Niestety wciąż brak rozwagi i nonszalancja na drogach - to główne przyczyny zaistniałych wypadków.

Okres świąteczny, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu czterech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili ponad 4 tys. różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 237 osób. W ręce policjantów wpadło też 66 poszukiwanych.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group