Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 951
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Podsumowanie "długiego weekendu" na Dolnym Śląsku

Poniedziałek, 23 czerwca 2014, 11:28
Aktualizacja: 11:29
Autor: red.
Dolny Śląsk: Podsumowanie "długiego weekendu" na Dolnym Śląsku
Fot. archiwum
Długi weekend, to dla mieszkańców czas odpoczynku, a dla policjantów wszystkich pionów czas intensywnej pracy. W ciągu pięciu minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili na terenie województwa 5221 różnego rodzaju interwencji i zatrzymali na gorącym uczynku 281 podejrzanych. Podczas działań na drogach ujawniono i wyeliminowano z ruchu 116 nietrzeźwych kierujących. Od środy do niedzieli na Dolnym Śląsku odnotowano łącznie 39 wypadków drogowych.

Podczas kolejnego już w tym roku długiego weekendu, tak jak wcześniej nad bezpieczeństwem podróżujących i wypoczywających czuwała większa ilość policjantów ruchu drogowego, prewencji czy też pionu kryminalnego. W ciągu pięciu minionych dni, funkcjonariusze podjęli 5221 różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań, w ręce policjantów wpadło na gorącym uczynku 281 podejrzanych. Funkcjonariusze zatrzymali też 88 poszukiwanych, w tym 8 nieletnich.

Mimo apeli o rozsądek i bezpieczną jazdę, niestety nie wszyscy kierujący stosowali się na drogach do obowiązujących przepisów. Od środy do niedzieli odnotowano na terenie województwa 39 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 46 odniosło obrażenia. Policjanci ujawnili i zatrzymali 116 osób, które zdecydowały się wsiąść w stanie nietrzeźwości za kierownicę swoich pojazdów.

Głównymi przyczynami wypadków były nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków panujących na drodze, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy też nieprawidłowe wyprzedzanie.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group