Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 635
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Podsumowanie dolnośląskich ferii

Środa, 13 lutego 2013, 13:51
Aktualizacja: 23:32
Autor: red.
Dolny Śląsk: Podsumowanie dolnośląskich ferii
Fot. archiwum
Blisko 18,5 tysiąca pojazdów, skontrolowali dolnośląscy policjanci podczas akcji „Bezpieczne Ferie 2013”, w tym prawie 600 pojazdów przewożących dzieci do miejsc wypoczynku oraz do domu. Podczas kontroli ujawnili ponad 750 przypadków niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz w ponad 30 przypadkach stwierdzili przewożenie dzieci w sposób nieprawidłowy.

W ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2013” ze szczególnym uwzględnieniem terminu ferii wyznaczonego dla woj. dolnośląskiego, tj. w okresie od 28 stycznia do 8 lutego 2013 roku dolnośląscy policjanci prowadzili działania zmierzające do zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Działania te obejmowały następujące obszary:
• bezpieczeństwo na drogach
• bezpieczeństwo w miejscu wypoczynku
• bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania

Głównym celem działań było zapewnienie bezpiecznego wypoczynku dzieciom i młodzieży, które uczestniczą w zorganizowanych formach wypoczynku jak i tym, które pozostały w miejscu zamieszkania. Szczególne znaczenie w tym okresie miało bezpieczeństwo związane z przewozem dzieci i młodzieży. Dlatego też policjanci podczas ferii od 26 stycznia do 9 lutego 2013 roku prowadzili kontrole stanu technicznego autokarów. Jak co roku we Wrocławiu przy ul. Ślężnej (parking przy Wzgórzu Andersa) funkcjonował stały punkt kontroli autobusów, gdzie policjanci sprawdzali między innymi stan techniczny i wyposażenie autokarów oraz stan trzeźwości kierowców jadących z dziećmi na zimowy wypoczynek.

W tym okresie policjanci skontrolowali na terenie województwa dolnośląskiego blisko 18,5 tysiąca pojazdów, z czego prawie 600 to pojazdy przewożące dzieci do miejsc wypoczynku jak i do domu. Podczas kontroli funkcjonariusze zatrzymali ponad 1400 dowodów rejestracyjnych pojazdów, z czego w prawie 60 przypadkach dotyczyło to autokarów i pojazdów przewożących dzieci. Na kierujących oraz pasażerów policjanci nałożyli 8338 mandatów karnych w związku z popełnionymi wykroczeniami drogowymi. Ponadto podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili prawie 750 przypadków niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz w ponad 30 przypadkach stwierdzili przewożenie dzieci w sposób nieprawidłowy. W tym czasie zatrzymanych zostało ponad 220 kierujących samochodami pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze podczas codziennej pracy na drodze zwracali szczególną uwagę na:
• stan trzeźwości kierowców,
• przekraczanie dopuszczalnej prędkości,
• nieprawidłowe wyprzedzanie,
• stosowanie pasów bezpieczeństwa prze kierujących i pasażerów,
• zapisy tachografów celem sprawdzenia norm czasu odpoczynku i kierowania,
• prawidłowość załadunku bagażu i sprzętu zimowego

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group