Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 539
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podsumowanie majowego weekendu

Wiadomości: Świdnica
Środa, 9 maja 2012, 8:08
Aktualizacja: 8:09
Autor: red
Fot. red
Długi majowy weekend za nami.Na terenie powiatu świdnickiego minął on bardzo spokojnie, policjanci nie odnotowali poważnych zdarzeń kryminalnych. Na drogach powiatu doszło do trzech wypadków drogowych.

Od 30 kwietnia do 7 maja 2012 r. świdniccy policjanci prowadzili wzmożone działania prewencyjne ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom, którzy w tych dniach odwiedzili powiat świdnicki. Działania ukierunkowane były na:

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego,
Zapewnienie płynności ruchu na drogach,
Eliminowanie z ruchu kierujących w stanie po użyciu alkoholu lub nietrzeźwości, bądź podobnie działającego środka,
Dyscyplinowanie kierujących, którzy lekceważyli obowiązujące ograniczenia prędkości.

W ciągu majowego weekendu policjanci zatrzymali w sumie 26 nietrzeźwych kierujących. Wśród nich, 2 rowerzystów z orzeczonymi sądowymi zakazami prowadzenia pojazdów.
Rekordzistą wśród zatrzymanych okazał się 49 letni mieszkaniec Świdnicy,który jechał na rowerze mając w organizmie 3,34 promile alkoholu. Niestety, wyobraźnia tych osób okazała się na tyle płytka, że postanowili prowadzić pojazd nie zważając na to, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa negatywnie na koordynacje, spostrzegawczość i wydłuża czas reakcji.

Na terenie powiatu doszło do trzech wypadków drogowych, w których 5 osób zostało rannych. Policjanci odnotowali 30 kolizji drogowych, zatrzymali 18 dowodów rejestracyjnych a mandatami karnymi ukarali 130 kierowców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group