Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1910
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Słotwina: Podsumowanie na plus

Środa, 8 lutego 2023, 15:00
Autor: red
Słotwina: Podsumowanie na plus
Fot. Gmina Świdnica
Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas bardzo ważne. Podkreślała wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek podczas dorocznej odprawy podsumowującej pracę Posterunku Policji w Słotwinie. W spotkaniu udział wzięli komendant powiatowy Policji w Świdnicy Andrzej Dobies, kierownik Posterunku Policji w Słotwinie Tomasz Zdeb wraz z funkcjonariuszami, prezydium Rady Gminy Świdnica wraz z jej przewodniczącą Reginą Adamską, zastępca wójta Bartłomiej Strózik, sekretarz gminy Jadwiga Generowicz, skarbnik gminy Anna Szymkiewicz, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dorota Waliszak.

W czasie odprawy kierownik posterunku Tomasz Zdeb zaprezentował i omówił wyniki osiągnięte przez policjantów z Posterunku Policji w Słotwinie. W ubiegłym roku policjanci interweniowali, aż 2442 razy. Najwięcej interwencji podejmowano w Witoszowie Górnym (334), Słotwinie (281) i Pszennie (270)

Zatrzymali na "gorącym uczynku" 207 sprawców różnych przestępstw (o 3 mniej w porównaniu z 2021 r.), w tym 58 nietrzeźwych kierujących. W minionym roku nie odnotowano ani jednego rozboju, bójki i pobicia. Spadła także liczba odnotowanych kradzieży z 22 w roku 2021 do 18 w roku 2022. Zmniejszyła się również liczba kolizji i wypadków drogowych. W 2022 roku odnotowano ich 211, a w 2021 było ich aż 258, czyli aż o 47 mniej.

W ramach procesu standaryzacji policyjnych programów profilaktycznych w roku 2022 wdrożono i realizowano następujące działania profilaktyczne:

WZOROWY SENIOR – PROGRAM WOJEWÓDZKI, spotkania i pogadanki z osobami starszymi po 65 roku życia na tematy związane z ich bezpieczeństwem. W 2022 roku takie spotkania przeprowadzono m.in. w Gogołowie i w Pszennie.

SENIOR ON-LINE – KONCEPCJA WOJEWÓDZKA, szkolenia dla osób w wieku senioralnym z wykorzystaniem platformy internetowej YouTube. W każdy roboczy poniedziałek miesiąca za pośrednictwem kanału KPP Świdnica łączymy się za żywo omawiając problemy z zakresu bezpieczeństwa seniorów w tym oszustwa, kradzieże, itp.

SPOTKANIA I POGADANKI W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH NA TERENIE GMINY ŚWIDNICA, dzielnicowi Posterunku Policji w Słotwinie prowadzili działania edukacyjne związane z:

"Bezpieczną Drogą Do Szkoły”
"Bezpiecznym Wypoczynkiem Nad Wodą”
Bezpieczeństwem dzieci i młodzieży m.in. w kontakcie z osobami obcymi, kontakcie z bezpańskimi zwierzętami, Cyberprzemocą oraz hejtem w sieci,
SPOTKANIA Z DYREKTORAMI SZKÓŁ– przesyłanie kaskadowych wiadomości e-mail o podłożeniu ładunków wybuchowych lub zaistnieniu innych „zagrożeń” dla zdrowia i życia
SPOTKANIA Z PROBOSZCZAMI – zagrożenia związane ze zwiększeniem aktywności oszustów, skierowanej wobec osób duchownych.

Jak zapewniał kierownik posterunku Tomasz Zdeb policja wsłuchuje się w głos mieszkańców. Każdego dnia mundurowi analizują zgłoszenia pojawiające się na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zaznacza się na niej miejsca, gdzie dochodzi do łamania prawa. W ciągu ostatniego roku mieszkańcy dodali tam 197 zgłoszeń. Najwięcej dotyczyło przekroczenia prędkości, niewłaściwej infrastruktury drogowej i nielegalnych rajdów samochodowych.

Komendant świdnickiej policji Andrzej Dobies pozytywnie ocenił kolejny rok służby Posterunku Policji w Słotwinie, dziękując jednocześnie władzom gminy Świdnica za dotychczasową pomoc. Drodzy funkcjonariusze, dysponujecie nowoczesną flotą pojazdów oraz bardzo dobrymi warunkami lokalowymi za co raz jeszcze słowa podziękowania kieruję na ręce wójt gminy Teresy Mazurek oraz przewodniczącej Rady Gminy Świdnica Reginy Adamskiej wraz z radnymi.

- Cieszę się, że od 2017 r. na terenie gminy Świdnica, a dokładnie w Słotwinie mamy posterunek policji. Problem bezpieczeństwa publicznego przez wiele lat był podnoszony podczas licznych spotkań z naszymi mieszkańcami. Zasadność jego funkcjonowania potwierdzają liczby, a w zasadzie spadek wielu przestępstw. To dobrze rokuje na przyszłość, jeśli chodzi o sprawy bezpieczeństwa w naszej gminie. Pragnę podziękować panu kierownikowi, dzielnicowym i funkcjonariuszom działu prewencji za kolejny rok służby. Utrzymujecie bezpośredni kontakt ze społecznościami swoich rejonów, rozpoznając ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa. Diagnozujecie wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalając ich przyczyny i pomagacie w poszukiwaniu sposobów ich rozwiązania. Angażujecie do tego zarówno instytucje publiczne, placówki oświatowe czy organizacje pozarządowe, jak i społeczności lokalne. Za to raz jeszcze bardzo dziękuję - podkreślała wójt gminy Teresa Mazurek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group