Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 807
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Podsumowanie roku z przedsiębiorcami

Poniedziałek, 3 lutego 2014, 10:37
Aktualizacja: 10:38
Autor: red.
Żarów: Podsumowanie roku z przedsiębiorcami
Fot. UM Żarów
Jak co roku żarowscy przedsiębiorcy uczestniczyli w noworocznym spotkaniu z burmistrzem Żarowa. Były podsumowania gospodarcze i plany na najbliższe miesiące. Tradycyjnie już, podczas spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami w piątek, 31 stycznia burmistrz Leszek Michalak podsumował miniony rok.

- To był dobry rok dla gminy Żarów. Z roku na rok jest nas coraz więcej. Przybywa nam mieszkańców. Wzrasta dochód na mieszkańca gminy. Przypomnę, że zaczynaliśmy od poziomu ponad 2 tysięcy złotych na jednego mieszkańca, a dziś jesteśmy już na poziomie powyżej 3 tysięcy złotych. I znów mamy nadzieję, że dzięki Państwa podatkom, zaangażowaniu i uzyskiwanym dochodom uda nam się jeszcze więcej wypracować - mówił podczas spotkania z przedsiębiorcami burmistrz Leszek Michalak.

Spotkanie w żarowskim Gminnym Centrum Kultury i Sportu było również okazją do zaprezentowania działań podejmowanych przez gminę w minionym roku, ale także planów na najbliższych kilkanaście miesięcy. W tegorocznym budżecie gmina na inwestycje przeznaczy ponad 9 milionów złotych. Zostaną one głównie przeznaczone na dokończenie dwóch priorytetowych inwestycji w gminie, budowy kanalizacji oraz remontu żarowskiego targowiska. Ponadto, gmina zainwestuje również w zakup nowych świetlic do Bożanowa, Pyszczyna i Gołaszyc, modernizację żarowskiego stadionu sportowego, remont ulic, chodników i kolejnych budynków mieszkaniowych. Nowy wizerunek zyska także teren przy ścieżce zdrowia. Powstanie również, tak bardzo oczekiwany przez młodzież skatepark.

Rok 2013 to był również dobry rok dla żarowskiej podstrefy ekonomicznej. Firmy znajdujące się na tym terenie prosperowały coraz lepiej, tworząc miejsca pracy dla mieszkańców gminy Żarów. - Firmy, które zainwestowały w Żarowie zatrudniają coraz więcej mieszkańców i tworzą nowe miejsca pracy. Obszar strefy wciąż się rozrasta. Dziś zagospodarowanych jest już około 85 hektarów terenu. Zachęcam również do reinwestycji, przede wszystkim te firmy, które już znajdują się w specjalnej strefie ekonomicznej. Mam nadzieję, że nowy rok przyniesie nam więcej miejsc pracy i więcej nowych inwestycji - podsumował Tomasz Jakacki, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park".

Przedsiębiorcy z terenu gminy Żarów mogli również zapoznać się z ofertą kulturalną Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group